Wpis z mikrobloga

No to co Mirki #chwalesie

udało mi się dostać studenckiego granta badawczego na badanie trzech jeszcze nieopisanych naukowo Apistogramma, które mam w swojej kolekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardzo się cieszę, że mogę połączyć hobby z robieniem nauki.

To co, może za jakiś czas pojawi się patriotyczna polska pielęgniczka ( ͡ ͜ʖ ͡).

Na fotce samica jednego z tych gatunków, z narybkiem ;).

#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Pobierz
źródło: comment_1583850037EaVQJVQMyMgoe27KZRTipa.jpg
  • 16
@Rymcimpymcim: już odchowane, te młodziki mają około 3cm, fotka archiwalna ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Apistogramma jest opisanych trochę ponad 100 gatunków, a odkrytych ponad 400. Niektóre gatunki są znane w hobby od bardzo dawna, a nie są opisane wcale, albo zostały opisane stosunkowo niedawno. Te 3 gatunki akurat są świeże w hobby, swoje mam z Francji od znajomego, który osobiście w Kolumbii odłowił rodziców moich osobników. Wcześniej
Badanie ma znaleźć pokrewieństwo i opisanie morfologii tych gatunków, więc to będzie spoko podstawa pod przyszły opis gatunkowy.


Badanie ma za zadanie znaleźć pokrewieństwo i opisać morfologię*

oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Metiu1231: To grant studencki, każdy student który miał pomysł i znalazł sobie promotora mógł złożyć wniosek o grant. Ja straciłem w ocenie mojego wniosku tylko 3 punkty, więc udało mi się go dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°).