Wpis z mikrobloga

Hejka,

wlasnie skonczylem proces wykanczania nowego domu.
Wiekszosc prac wykonala firma remontowa, niektore prace jak np. montaz lamp, wylacznikow i gniazd wykonalem samodzielnie.
Zastanawiam sie czy nie wezwac elektryka, aby mogl sprawdzic stan instalacji po to, aby w razie pozaru w wyniku zwarcia instalacji nie odmowiono wyplacenia ubezpieczenia.
Co o tym myslicie? Czy ubezpieczyciel moze sie przyczepic jesli gniazdka, lampy i wylaczniki byly zamontowane przez osobe bez kwalifikacji?

#dom #instalacjaelektryczna #ubezpieczenia #remontujzwykopem
  • 9
@tertex jeśli robił to powinieneś dostać protokół że sprawdzenia takiej instalacji
Nie wiem jak z cenami w Krakowie, ale myślę, że powinieneś się zmieścić w 3-5 stówkach za całość
@ejsidisi: tylko, ze ten protokol nie bedzie dotyczyc instalacji gniazdek/wylacznikow/lamp, bo to robilem we wlasnym zakresie i po odbioru domu. Nie wiem jak wyglada taki protokol i czy musze na nowa wykonac odbior instalacji elektr. czy tez mozna to zrobic w jakims mniejszym zakresie?
@tertex no to nie, odbiór musiał być zrobiony. Jak masz wykazane że ochrona przez swz i rezystancja izolacji jest ok to nie powinno być problemów, tylko wiadomo, wtedy przegląd okresowy co 5 lat