Wpis z mikrobloga

Właśnie jechałem autobusem z maską i w zatłoczonym autobusie nikt obok mnie nie siadł. Czyli w Polsce jak masz maskę to traktują Cię jakbyś miał wirusa
Ale to w sumie dodatkowy plus, bo się nie zbliżają do Ciebie.
Miłego dnia w tym ciemnogrodzie ;)
#koronawirus
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tylko_noc zapobiegania zarażania innych* super jakby cały autobus miał takie maseczki i używał ich zgodnie z zaleceniami ale sorry nawet OP przycebulil i używa maski wiele razy...
  • Odpowiedz
@Tylko_noc
If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection.

Wear a mask if you are coughing or sneezing.

Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and
  • Odpowiedz
Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and water.


@laik123: czytasz chociaz to co wrzucasz?
i wtedy sa efektywne w 100%
jak ktos zdejmuje maske w nieprawidlowy sposob i nie myje przy tym rak to i tak sie zarazi.
tylko
  • Odpowiedz
@Tylko_noc no czytam to co wrzucam i nawet daję link byś mógł sam przeczytać i nadal mówię że maska ma chronić innych przed Twoimi wydzielinami i oczywiście w założeniu o sytuację opisaną w poście OPa a jak chcesz się zagłębiać w używanie masek chirurgicznych u personelu medycznego to serio nie czytasz ze zrozumieniem odnośnie jakiej się wypowiadałem wcześniej i się przyczepiasz jakiejś wymyślonej ignorancji z mojej strony nazywając mnie idiotą BO
  • Odpowiedz
@appul: zależy jaką maskę. chirurgiczną tak , FFP2 / FFP3 chroni Ciebie a reszty nie (podczas wydechu otwiera się zaworek i powietrze wypuszczane jest niefiltrowane, po ustawniu wydychania zamyka się a kiedy bierzesz oddech zaworek jest zamknięty, robi się podciśnienie i powietrze przelatuje przez filtr przefiltrowane i bez koronowariusa prosto do twoich płuc). pozdro
  • Odpowiedz
Właśnie jechałem autobusem z maską i w zatłoczonym autobusie nikt obok mnie nie siadł. Czyli w Polsce jak masz maskę to traktują Cię jakbyś miał wirusa

Ale to w sumie dodatkowy plus, bo się nie zbliżają do Ciebie.

Miłego dnia w tym ciemnogrodzie ;)


@mdlejtecole: Te maski gowno dają. Dobrze ze cie omijali ciemnogrodzie
  • Odpowiedz