Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję zakupić termometr bezdotykowy. Bez powiązań z #koronawirus bo ma to być prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Taki prezent sobie wymyśliłem, myślę że przydatny. Generalnie budżet nie gra roli, im większy zakres użyteczności tym lepiej.
Wybór toczy się pomiędzy trzema urządzeniami:

- Microlife NC200
- Omron Gentle Temp 720
- Braun BNT 400

Jakieś opinie, sugestie? Osobiście nie uznaję takich urządzeń, a pirometr stosuję tylko na warsztacie, ale jeżeli ktoś z was posiada urządzenie z powyższej listy lub podobne - chętnie zapoznam się z opinią
  • 16
@restecp: wyznacznikiem jest dla mnie ~20 letni tradycyjny termometr marki Omron. Powtarzalność pomiarów na poziomie 100%. Tylko że nie oddam go nikomu i czas pomiaru (powyżej 30 sek) kłóci się z docelowym przeznaczeniem.
@lansvans mam taki termometr za 45 zł + przesyłka (najtańszy) stosuje od 1,5 roku od momentu odebrania malucha ze szpitala. Co kazdy posiłek mleka jest używany. Sprawdzamy temp wody 40 stopni, wodę do kapania, w razie podejrzeń temp ciała, w nocy przydatna rzecz. Tyle powód i dalej nie uznajesz ? :P
Tyle powód i dalej nie uznajesz ? :P


@Fretja: nie jestem rodzicem, ale gdybym miał dziecko chciałbym jak najlepiej. Różnice pomiaru 0,5-1 st. C są na porządku dziennym, a mają kolosalne znaczenie, a chciałbym tego uniknąć. Generalnie szukam termometru za kwotę X PLN oferującego dobrą jakość. Na chwilę obecną kliknięcie "Kup teraz" nie stanowi dla mnie problemu, ale chciałbym żeby wydane pieniądze miały przełożenie na jakość produktu.
@lansvans dla rodzica przy takiej kwocie na pewno jest ta minimum jakość. Patrzyłbym już na dizajn przy takiej kwocie. Co innego gdyby były potrzebne co do tysięcznych stopnia. Sam klikam 2-3 razy w dana rzecz jak sprawdzam temperaturę bo sam nawet w nią nie wierzę. Np nie wejdę do wody w którym kapie się moje dziecko bo jest za gorąca ale taka powinna być. U mnie błąd w tym najtańszym myślę że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lansvans: pomysł mega fajny i faktycznie bardzo przydatny. Dla takiego maluszka wysoka gorączka może być zabójcza, więc dobry termometr z szybkim pomiarem jest wręcz podstawą.

Ale dla dorosłych też się przyda. Sama niestety nie wiem, który byłby dobry, a trzeba by było kiedyś kupić, więc dołączam się do Twojego wątku i poczytam co polecają :D
@night_witch95 przez 1,5 roku nie potwierdził gorączki u 1,5 rocznego syna. Za to kilka tysięcy razy użyty do celów temp wody. Patrzmy realnie . W domu tez trzyma się zapasowy (dotykowy) nawet gdyby kosztował 1000$.
Tez mam i praktycznie lezy nieuzywany ale spoko rzecz do sprawdzenia temp dziecka od czasu do czasu i tyle. Z raz na 2 tyg sie przydaje.

@Fretja Np nie wejdę do wody w którym kapie się moje dziecko bo jest za gorąca ale taka powinna być.


Ja mam odwrotnie. U mnie dziecko niemal od poczatku kapia w chlodnej, a dla mnie to zimnej wodzie.
@2403: Kupiłem Microlife, a później Omrona. Ten drugi po tygodniu zwróciłem dziwiąc się, jak ten producent mógł wypuścić takie gowno na rynek. Nie wiem jak Braun, ale chyba kupię z ciekawości - długo nie był dostępny. Jeżeli chodzi o Microlife, ma bardzo powtarzalne wyniki. Mój tato testuje go od roku i porównuje z takim klasycznym Braunem pod pachę.
@suluat: termometr jest spoko, można go łatwo używać aby wykrywać trendy - czy temperatura rośnie czy spada. ale ogólnie ważne żeby pamiętać, że termometry bezdotykowe pokazują mocne przybliżenie temperatury. do dokładnych pomiarów w przypadku małego dziecka i tak niezbędny jest termometr dotykowy