Wpis z mikrobloga

No więc, mija kolejny miesiąc od kiedy technicy wysłani przez firme telekomunikacyjną na O przyszli, zmarnowali 3h mojego życia chodząc od skrzynki rozdzielczej do mojego domu i spowrotem i stwierdzili, że nie da rady podłączyć światłowodu. Czemu? Nie wiem chyba tylko oni to wiedzą. No cóż, prawie dotknąłem tego splendoru superszybkiego internetu. Jeszcze w styczniu zadzwoniłem tak na w razie czego bo może przyjadą drugi raz czy coś, niestety w słuchawce usłyszałem tylko chłodne "Pana budynek jest w planach" nic konkretnego. Nie wiem czego się spodziewałem po 2 latach walki z infolinią i salonem Orange XD
No ale pałka goryczy się przegła z dniem dzisiejszym kiedy zadzwoniłem rutynowo jak co miesiąc żeby se pogadać, zapytać o światłowód.
NIESTETY JUŻ NIE JESTEM W PLANACH
Orange jak zwykle w formie.
XD

Podsumowanie:
-2 lata jak krew w piach walki o światłowód
-Orange ma #!$%@?
-Dzwonie do orange światełko nadziei otwieram szampana
-Orange przysyla z łaski swojej techników by podłączyli światłowód
-Nie podłączyli
-Dzwonie: Jestem w planach
-Dzwonie x2: Nie jestem w planach ¯\_(ツ)_/¯

Czuje się trochę jak w toksycznym związku. Orange prosze Cie odpisz to takze moje dziecko

#orange #internet #swiatlowody #patologiazmiasta #telekomunikacja
  • 12
  • Odpowiedz
i stwierdzili, że nie da rady podłączyć światłowodu. Czemu? Nie wiem chyba tylko oni to wiedzą


@newem: nie przyszło Ci do głowy spytać ich, póki byli na miejscu?
  • Odpowiedz
@przemyslaw-dec: Lel podana jest 20mb/s, a w umowie mam do 80mb/s ja nie wiem jak oni planuja te swiatlowody w takim razie. Z tego wynika że wyslali technikow w miejsce gdzie nawet nie ma fizycznie mozliwosci podlaczenia swiatlowodu hah
  • Odpowiedz
@newem: Pytam, bo w POPC były brane pod uwagę adresy, gdzie pokazuje poniżej 30 Mb/s po kablu miedzianym, co mogłoby być powodem ominięcia Twojej ulicy jeżeli byłaby podana wyższa wartość, a jest niższa.
  • Odpowiedz
@newem: Jak to wielkopolska jest to możliwe, że Orange leci na BSA po sieci INEI. POPC w Wielkopolsce buduje INEA. Żebyś dostał jakieś bardziej szczegółowe dane, potrzebujemy dokładnej miejscowości i ulicy inaczej możemy powróżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz