Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Z ciekawości wczoraj pierwszy raz robiłem siady na Smithie. Z racji moich problemów z poprawnym siadaniem z wolnym ciężarem chciałem wejść na Smitha przede wszystkim po to żeby wyczuć jak dokładnie przebiega linia prosta, po której powinna poruszać się sztanga.

Powiem Wam, że żałuję, że prędzej tego nie zrobiłem. Ułożyłem śródstopie idealnie pod sztangą i od razu podczas ruchu załapałem w którym miejscu mój ruch z wolnym ciężarem zaczyna odbiegać od linii prostej. Tak więc jak ktoś ma z tym problem, to uważam, że jest to niegłupie rozwiązanie żeby załapać jak powinien wyglądać tor ruchu sztangi.

Inna obserwacja jest taka, że Smith nie jest niewiadomo jak łatwiejszy od normalnego siadu, choć może to być różnica wynikająca z innego wzorca ruchowego :)

Takie tam przemyślenie z mojej strony :)
  • 8
  • Odpowiedz
@ArRog: może i sam tor ruchu wyczujesz, ale ciężko będzie się nauczyć go wytworzyć, bo nie angażujesz do tego mięśni tylko sama suwnica to wymusza
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz: Z lędźwiowym nic się nie dzieje. Normalnie czuć dupę i dość mocno górną część brzucha ¯\_(ツ)_/¯
@deshix: Zobaczymy, nie zamierzam suwnicą zastępować siadów, dodałem sobie po prostu for fun jako akcesorium :) Przynajmniej wiem do czego dążyć i póki co to jest dla mnie najważniejsze. No i znowu staram się nie opierać się na suwnicy tylko symulować samodzielne trzymanie sztangi w torze. No zobaczymy, gorzej niż jest
  • Odpowiedz
@Kasahara: Kurde, teraz to mnie zagiąłeś :D Jeśli w siadzie mamy mieć gryf nad śródstopiem i zrobić przysiad utrzymując sztangę jak najbliżej pionowego toru ruchu, i dokładnie to dzieje się na suwnicy, to czym miałoby to się różnić?
  • Odpowiedz
@ArRog: do tego się dąży ale zazwyczaj tak nie będzie tak samo jak w wyciskaniu dla mnie wręcz się upośledzisz wzorcowo i technicznie. Dodatkowo przełożenie będzie nikłe
  • Odpowiedz
@Kasahara: No zobaczę, gorzej wzorcowo niż jest, moim zdaniem nie będzie. Inna sprawa, że na wykresie, który wrzuciłeś odchyłka to ca. 5 cm. Gorzej gdy mi sztanga podczas wstawania wysuwa się o 20 cm do przodu ;) Chcę po prostu wiedzieć do czego powinienem dążyć i jak to powinno wyglądać i stąd cały eksperyment :)

No i przy wyciskaniu IMO sytuacja jest inna, bo tam z wolnym ciężarem nie ma
  • Odpowiedz