Wpis z mikrobloga

Inwestycja kasy w starego Mustanga do renowacji. Jak bardzo trzeba się znać, żeby kupić sensownie i nie stracić kasy? Przerabiał ktoś może i jest w stanie coś doradzić? Z tego co widzę, fastbacki już praktycznie niedostępne, praktycznie wszystko musiałoby być ciągnięte z copart albo iaai i naprawiane, i najlepiej kabriolet żeby wynająć na śluby jak często robią ludzie. Z jednym Mirkiem ze Sląska kiedyś coś gadałem o tym, jakby mógł w tym temacie napisać to będę wdzięczny ;) Alternatywa to jakiś GT-R też do zrobienia #samochody #oldtimery #mustang #motoryzacja #pytanie #pieniadze #inwestowanie #inwestycje
  • 10
@bigger: jaki rocznik, no i ta kwestia no bo to chyba nie ma większej różnicy, 90% ludzi tego i tak nie rozpozna, ale widzą mustang to mustang i raczej ma większą rozpoznawalność. Po prostu tak do tej pory widziałem. Idzie więcej zwrotu osiągnąć na tym bardziej niszowym w rozpoznaniu aucie? Czy dlaczego akurat challanger, może podoba Ci się po prostu bardziej? ;p
@caribbean: Kiedyś bawiłem się w renowacje, z mojego doświadczenia najważniejszy jest dobór bazy. Jak masz możliwość kup fastbacka - będziesz miał tyle samo pracy i koszów a finalnie samochód będzie wart 2-3 razy więcej wart niż zwykła wersja mustanga. Dobry blarzach i lakiernik to podstawa. Druga sprawa to czas renowacji, minimum rok przy dobrym zaplanowaniu renowacji popularnego modelu.
@wunderbaum: Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Czas renowacji, wiadomo. Fastbacka bardzo ciężko dostać. I jest on droższy - czy masz jakieś upatrzone miejsce którego mógłbym użyć? Copart i oddziały zagraniczne, iaai, ebay.com, polskie aukcje no to przepatrzone.
Dobry blacharz i lakiernik są - ale niestety nie od takich klasyków.
Czy masz/macie info - jak wpływa na końcową wartość samochodu - specjalizacja stricte w klasykach tych osób? Jak to potem wygląda gdy auto
@wunderbaum: Wedlug mnie w rok nie ma bata,zeby sie wyrobic. Kompleksowe frame off + prace blacharskie, lakienricze + czesci? Eee. szans nie ma.

Baza jest bardzo wazna - zgadzam sie w 100% tak samo bym szukal

Ale jak to ma byc robione na zabytek i zgodne ze wszystkim np. matching numbers ot bedzie w ku**e drogo.
O roboczogodzinach nie wspomne.

I pozniej takiego auta nie wypozyczasz nieogarom , bo szkoda. Ewentualny