Wpis z mikrobloga

Cześć, wiem, że zielonka, ale biernie obserwuję wykop od kilku lat. Założyłem konto, żeby ostrzec przed kupowaniem czegokolwiek od tego kolesia:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/pAS7R/

Zakupiłem procesor na gwarancji, trochę naiwnie, ale już zapłaciłem za swój błąd. Miał być sprawny - nie jest, miała być gwarancja - nie ma.
Pieniędzy nie dostanę z powrotem, bo wiadomo, olx to nie allegro, poza tym co chwilę zbywa wymówkami.

W każdym razie nie kupujcie nic od niego dla dobra własnego portfela.

#olx #zakupy #oszukujo
  • 8
@Just_Doesnt_Know: byłem na policji, ale przez to, że aukcja sformułowana była w taki a nie inny sposób, to powiedizał, że lepiej iść do sądu. Gdyby towaru nie wysłał w ogóle, to jeszcze byłby sens przyjmować zgłoszenie, ale udowodnienie, że przedmiot niezgodny z opisem, to ciężko będzie udowodnić. Sprawa sądowa to gra niewarta świeczki niestety.
@Bekspejs czy ja dobrze rozumiem? Gość chce żebyś odesłał mu procesor a ty nie chcesz tego zrobić? Jak ma ci oddać kasę?

Ja zawsze daje zwrot pieniędzy po odbiorze towaru dopiero. Dużo jest idiotów w internecie, którzy piszą, że coś nie działa (a działa) i chcą zwrot pieniędzy a jak im powiesz, że najpierw zwrot i test sprzętu to dopiero zwrot gotówki to temat znika
@vlodek2532: chciałem odesłać, to tylko fragment rozmowy. Utrudnia odbiór, bo wiecznie go "nie ma". Już tak od końca stycznia. Napisałem do niego z innego konta zapytanie o inny przedmiot i jakoś nagle był, żeby zaprezentować towar. Teraz ewidentnie unika. Twierdzi, że został oszukany przez poprzedniego sprzedawcę i że to nie jego wina, że nie wiedział, że nie ma gwarancji. Aż się czytać nie chce tych bzdur. Popełniłem błąd, bo nieostrożnie zająłem
@Bekspejs: Witam Pana ! ja tez zostalem oszukany przez /www.olx.pl/oferty/uzytkownik/pAS7R/ -- "kupilem" procesor za 3900 zł, dostalem pustą paczkę. Wczoraj bylem na policji. Jesli Pan chce mozemy razem uderzyc w tego faceta; mam na niego jakies namiary. Jesli napisze mi Pan na PM w skrocie co Pana spotkalo to ja zaniose to policjantom w Warszawie na Opaczewskiej (gdzie toczy sie sprawa) i oni juz beda wiedzieli ze to jest seria. Pozdrawiam,