Wpis z mikrobloga

Na kogo Waszym zdaniem powinien zagłosować wyborca o następujących poglądach:
- zwolennik monarchii,
- przyjaźnie nastawiony względem praw osób LGBT,
- uważa że reforma rolna powinna zostać w całości cofnięta,
- opowiada się za likwidacją konkordatu i nacjonalizacją majątku kk,

#wybory #polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja

Na kogo?

  • Kidawa-Błońska 17.0% (16)
  • Hołownia 6.4% (6)
  • Bosak 42.6% (40)
  • Duda 9.6% (9)
  • Kosiniak-Kamysz 24.5% (23)

Oddanych głosów: 94

  • 36
- zwolennik monarchii,

w sumie nikt, chociaż część Wolność postuluje monarchię

- przyjaźnie nastawiony względem praw osób LGBT,

to w sumie Kidawa, Kosiniak i Biedroń, możliwe Hołownia, ale niezbyt go śledziłem, część Wolność postuluje
zniesienie małżeństw i wprowadzenie zawieranie dowolnych umów, co trochę załatwia

- uważa że reforma rolna powinna zostać w całości cofnięta,

o ile wiem żadna partia i kandydat, więc się nie odniosę

- opowiada się za likwidacją konkordatu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GaiusBaltar: MKB prezentuje dosc liberalne i lewicowe poglądy światopoglądowe a PO jest 100x bardziej liberalną gospodarczo partia od PSL i obok Konfederacji najbardziej w polskim parlamencie. Mają w swoich szeregach sporo nazwisk z Nowoczesnej, zresztą przewodniczący Nowoczesnej jest w sztabie MKB.

Na Kosiniaka w drugiej turze bym oczywiście zagłosował, ale nie w pierwszej, bo to po prostu bardziej cywilizowany Duda, który by blokował ustawy PiS, ale kwestie światopoglądowe znowu by zrzucał
@Minister_Vulva: Zwracam Ci jedynie uwagę, jako zadeklarowany antyklerykał zresztą, że są to sprzaczne postulaty. Jeżeli tworzymy jakieś prawo, to powinno obowiązywać wszystkich równo. To raz. A dwa cofnięcie reformy rolnej nie jest obecnie możliwe bez wyrządzenia ludziom wielokrotnie większej krzywdy niż wtedy (zwyczajnego okradzenia ich) bądź wyasygnowania takich środków na odszkodowania i obsługe prawną, ze to dziś dla polskiego budżetu jest sf.
@pawelczixd: Rozważałem ją na początku, może jeszcze jej dam szansę, ale generalnie powody są dwa.

1. W razie zwycięstwa PO w następnych wyborach parlamentarnych, Kidawa jako prezydent pozwoliłaby im na 2 lata samodzielnego rządzenia w kraju. Generalnie nie chcę widzieć żadnej partii mającej możliwość 100% samodzielnych rządów - zależy mi na stabilności prawa.

2. Druga sprawa mniej istotna, ale jednak mająca znaczenie w wypadku prezydenta - tej Pani kompletnie brakuje charyzmy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: Rozważałem ją na początku, może jeszcze jej dam szansę, ale generalnie powody są dwa.


1. W razie zwycięstwa PO w następnych wyborach parlamentarnych, Kidawa jako prezydent pozwoliłaby im na 2 lata samodzielnego rządzenia w kraju. Generalnie nie chcę widzieć żadnej partii mającej możliwość 100% samodzielnych rządów - zależy mi na stabilności prawa.


@GaiusBaltar: ogółem spoko, ale żeby poparzątac ten caly syf jaki zostawi pis za sobą, lepiej żeby rządząca
@Minister_Vulva:
Ja was popieram. Znam się na biologii, z jakichś powodów potraficie bardzo dobrze się organizować, podobnie jak Żydzi. Silne preferencje wewnątrz-grupowe i domniemanie zaufania. Ale w przeciwieństwie do Żydów, nie widzę, tzn. nie "wyczuwam" z waszej strony jakichś potencjalnie negatywnych intencji.
Raczej przyjazne usposobienie.