Wpis z mikrobloga

@push3k-pro: Po prostu nie jestem ograniczony i nie jestem człowiekiem z cyklu „Boga nima XD”. Człowiek obecnie już tworzy sztuczna inteligencje, jakieś roboty na swój wzór które chodzą i podają ręce na targach o sieciach neuronowych nie wspomnę. Sam ten fakt ze
Ludzie skutecznie próbują stworzyć coś takiego pozwala choćby dopuścić możliwość ze my tez zostaliśmy stworzeni przez np inna cywilizacje. Po prostu nie da się tego wykluczyć. I to dlatego
  • Odpowiedz
@Furiat: Wskazałem ci, ale nadal popełniasz ten sam błąd logiczny. Nie ma niczego co by miało przyczynę wyłącznie osobową. No i oczywiście argumentum ad ignorantum bez weryfikacji tego co się wypisuje. Eot.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: mistycyzm nie daje żadnych argumentów bo nie ma takiej potrzeby, mówi tylko co zrobić aby samemu doświadczyć absolutu. Oczekiwanie argumentów na poziomie umysłu i ego na istnienie duchowej rzeczywistości jest dosyć naiwne.
  • Odpowiedz
@kamil-kryszkiewicz: z punktu widzenia nauki kościoła Katolickiego to co napisał jest herezja. Bóg jako absolut rzeczywiście istnieje poza a raczej ponad czasem, nie mówi nam "Jestem który byłem" ani "jestem który będę" tylko "Jestem który Jestem". Należy to rozumieć jako istnienie Boga poza czasem, z punktu widzenia katolicyzmu Bóg jako Absolut jest w tym momencie dokładnie ta istota która, chciało by się napisać "był" prawda, ale on w tym momencie jest
  • Odpowiedz