Wpis z mikrobloga

@ponurytraktorzysta: W takim razie polecam się zainteresować tematem, zanim zaczniesz szerzyć swój brak zainteresowania. W liceum miałem zajęcia z egzorcystą przez cały rok i chociaż usilnie próbował przekonywać że diabły istnieją, mnie tylko zachęcił do zgłębienia tematu, w wyniku czego wiem, jak bardzo jest to grubymi nićmi szyte. Np. opowiadał, jak to na studniówce opętało ucznia i zaczął biegać po ścianach, nawet pod sufitem mógł biegać. Zastanawiam się jak to
  • Odpowiedz
  • 0
@matteo_moravietzky

Naukowo potwierdzone przypadki opętania?

Co rozumiesz przez naukowo?
Tezy powinny być po prostu falsywikowalne. Jeśli jest, to wtedy pozostaje kwestia czy można zafalsyfikować.

Inaczej zaprzeczałbyś dorobek naukowców z fizyki, którzy snują różne hipotezy, bo nie są "potwierdzone naukowo"
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jakacper: ba, najwieksza ilosc opetan pojawila sie nagle w wyniku bumu na filmy o tej tematyce, i calkowicie przypadkowo wygladaly bardzo podobnie jak te przedstawione w filmach xD
  • Odpowiedz
Kuce:

"Niech mnie ktoś to wytłumaczy. Krzysio Bosak najbardziej merytoryczny, najbardziej charyzmatyczny, najlepiej przygotowany ma tylko 5% poparcia. A populiści jak Biedroń, Hołownia, Duda obiecujący niestworzone rzeczy wystarczy, że się uśmiechną i poparcie wyjebuje w kosmos."


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@ponurytraktorzysta:

nie wiem nie interesuje sie tym. Po prostu widzialem przypadki opętania i egzorcyzmow. Nie wiem jak to sie ma naukowo, no ale nie wiem tez jak inaczej racjonalnie to wytlumaczyc

Też widziałem, ale nie uważam, żeby nie dało się tego racjonalnie wytłumaczyć, ani nie uważam tego za dzieło jakiegoś bytu trzeciego.
  • Odpowiedz
nie wiem nie interesuje sie tym. Po prostu widzialem przypadki opętania i egzorcyzmow. Nie wiem jak to sie ma naukowo, no ale nie wiem tez jak inaczej racjonalnie to wytlumaczyc


@ponurytraktorzysta: widziałeś je gdzie, na youtubie?

Bo na youtubie leci też kapitan bomba, oba widowiska są tak samo prawdziwe XD
  • Odpowiedz