Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady.
Chciałbym podjąć pierwszą pracę w gałęzi IT.
Nie chodzi mi o programowanie, bo mnie to nie kręci, ale o jakiś help desk, składanie kompów, zabawa z software itd.

Nie ma doświadczenia w tej dziedzinie, wszystkiego nauczyłem się sam, przez co nikt nie chce mnie zatrudnić.

Jak zacząć? Z czego się podszkolić? Opłaca się iść na "staż za wpis w CV"?
Obecnie pracuję na pełen etat, znam angielski w stopniu pozwalającym mi na swobodną rozmowę, mam spore doświadczenie w kontakcie z klientem ( telefonicznie też), no i ogarniam jako-tako software/hardware

#it #pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acidd: ogarniam Excela, powerpointa, tyci Photoshopa, odzyskiwanie danych i trochę w lanie zaczynam się bawić. Poza tym typowy help desk: instalacja szitu, urządzeń, wymiany, duperele. Raczej nic specjalnego nie umiem...
  • Odpowiedz
@maxiuu: takie ziomki z ulicy po liceum jak ja nie mają wstępu. Byłem na paru rozmowach, ale szukają po studiach, albo chociaż po cossicusie...
  • Odpowiedz
@maxiuu: true story, bro. Olało mnie parę firm, bo "nie mam doświadczenia". Prośby o dzień próbny, albo chociaż test umiejętności nic nie dały. Kolega po zaocznym kierunku technika w cossicusie>ja
  • Odpowiedz
@acidd: właśnie wstałeś, czy zaraz lecisz spać? xD niesty u mnie taki plan dnia nie wypali, ale szacunek za wstawanie o trzeciej, uczenie się Javy i zaczęcie nowych języków <3
  • Odpowiedz