Wpis z mikrobloga

Chcę kupić szczeniaka rasy #maltanczyk i od kilku dni próbuję znaleźć i zweryfikować hodowlę, z której takiego psa mógłbym kupić a przy okazji nie wydać miliona monet. Region podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie. Nie zależy mi na tym żeby rodzice do 4 pokoleń wstecz byli czempionami z nagrodami, w zasadzie jedyne kryteria to żeby pies był zdrowy i żeby pochodził z dobrej hodowli a nie od janusza biznesu, który eksploatuje zwierzaki. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że szczeniak nawet z najlepszej hodowli może chorować, ale chcę zminimalizować ryzyko i nie wspierać pseudohodowli . Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w kwestii zakupu psa rasowego?
#psy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
@robertx kontaktowałem się z kilkoma i koszt takiego psa z hodowli z tego związku to 4-5 koła. No i szczeniaków obecnie nie ma w mojej okolicy. Jak dla mnie za dużo i już wolę odpuścić. A co z hodowlami zarejestrowanymi w ZHRP? Sporo tego jest.
@chudy_lolo: Tak na szybko wrzuciłem hasło maltańczyk ZKwP na OLX to ceny właśnie od 2 do 3500 wyskoczyły więc musiałeś dodzwonić się do jakiejś wybitnej hodowli albo rzucili taką kwotę żeby wystraszyć delikwenta który dzwoni zapytać tylko o cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuba8998 a jaką rasę w takim razie sugerujesz? Nie może to być pies z którym trzeba robić codziennie po 3-4km spaceru, bo wiem że choć początkowo było by to możliwe to na dłuższą metę w naszej rodzinie się nie sprawdzi.
@chudy_lolo: Pytaj w dobrych hodowlach o pet. Są to pieski, które z jakiegoś powodu nie mogą brać udziału w wystawach, a tym samym nie nadają się do hodowli. Nie są chore ani nic, ale mają np. nieodpowiednią budowę, zgryz lub inne drobne wady. Takie psy są dużo tańsze od tych wystawowych, a są tak samo rasowe.