Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie poważne rozwiązania prawne na rzecz mężczyzn wprowadzilibyście, gdybyście mieli taką możliwość? To moje propozycje:

1. Ochrona majątku w prawie rozwodowym i domyślna opieka naprzemienna - koniec dorabiania się i bezzasadnej alienacji rodzicielskiej.

2. Obowiązkowe testy genetyczne przy porodzie - obowiązek alimentacyjny dotyczy tylko dziecka (nie partnera), uwzględnia wysokość i różnice dochodów, a płaci się "tylko na swoje", zasilając kartę z monitorowanymi wydatkami na dziecko.

3. Aborcja finansowa - możliwość zrzeczenia się zobowiązań w terminach stosownych do wiedzy o ciąży i dopuszczalnego terminu jej przerwania.

4. Zakaz jakiejkolwiek "dyskryminacji pozytywnej" (obowiązowych parytetów czy programów na rzecz siłowego wyrównywania wyników). Liczą się kompetencje i zwiększanie szans każdego - bez względu na płeć czy inne pozamerytoryczne czynniki.

5. Wsparcie dla wykluczanych mężczyzn (bezdomni, pracownicy obszarów podwyższonego ryzyka, osoby z tendencjami izolacyjnymi/samobójczymi).

6. Korekta i rozszerzenie rozwiązań zapobiegających przemocy, molestowaniu czy mobbingowi: zniesienie podwójnych standardów, równe kary za przestępstwa popełniane przez kobiety i mężczyzn, zwrócenie uwagi na przemoc relacyjną/emocjonalną.

7. Zapewnienie wszystkim wolności słowa i swobody wyrażania się; cenzura obejmuje tylko otwarte nawoływanie do nienawiści/przemocy.

8. Powołanie rzecznika/komisji na rzecz praw mężczyzn i współpracującej, eksperckiej sieci NGOsów, współpraca międzynarodowa.

9. Bezpłatne, ogólnodostępne (w tym online), pozbawione tendecyjności szkolenia i konsultacje dotyczące budowania współpracy i pozytywnych relacji między płciami - w miejscach pracy, związkach i małżeństwach.

10. Wyrównanie wieku emerytalnego, płatny urlop rodzicielski na takich samych zasadach i o takiej samej długości.

11. Badania nad poważnymi chorobami dysproporcjonalnie dotykającymi mężczyzn (pewne nowotwory, schorzenia kardiologiczne i endokrynologiczne), zdrowiem psychicznym mężczyzn i męską antykoncepcją - w oparciu o twarde dowody, bez tendencyjności.

12. Ostatni, opcjonalny, trochę kontrowersyjny punkt: subtelne wyrównywanie szans wszystkich na "rynku związkowym" przez premiowanie długotrwałych relacji o wysokim stopniu dopasowania i obustronnego zaangażowania, z poszanowaniem indywidualnych wolności. Nie chodzi o to, aby prowadzić redystrybucję i zmuszać kogokolwiek do czegokolwiek, ale tak kształtować okoliczności, by jak największa ilość osób, które chcą, miała szansę na kochającą i wspierającą relację, która przetrwa dziesięciolecia. Bardziej lewicową alternatywą byłaby legalizacja, regulowanie, opodatkowanie i subsydiowanie pracy seksualnej.

Czekam na wasze sugestie i opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zachęcam do życzliwej dyskusji.

@RzecznikPrawMezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski #dyskryminacjamezczyzn #pytanie #prawo #polityka #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakie poważne rozwiązania prawne na...

źródło: comment_1583590557risENiUu59VnXLA2hth6Ox.jpg

Pobierz

Czy zagłosował(a)byś za takim pakietem na rzecz mężczyzn?

  • Raczej tak (jestem niebieskim) 56.6% (30)
  • Raczej nie (jestem niebieskim) 24.5% (13)
  • Raczej tak (jestem różową) 5.7% (3)
  • Raczej nie (jestem różową) 7.5% (4)
  • Nie wiem, sprawdzam, inne (komentarz) 5.7% (3)

Oddanych głosów: 53

  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z kilkoma się zgadzam, z kilkoma nie, a parę słabo i mgliście napisane.
Na pewno podpisałbym się za zakazem dyskryminacji pozytywnej i za obowiązkowymi testami dna.

Nie zgodził bym się że zrównaniem wieku emerytalnego i aborcja prawną. Tutaj bym poszedł bardziej w kierunku- kobieta rodzącą dzieci przechodzi szybciej na emeryturę bo rodzi nowych płatników..
  • Odpowiedz