Wpis z mikrobloga

Myślę nad przebranżowieniem się na programistę.
Może ktoś doradzić jak zrobić to najlepiej? Na studiach technicznych miałem trochę Javy i C++.

1/ Myślę nad Java albo Python. To dobry kierunek?
2/ Jak myślicie pójść na jakiś kurs podstaw do jakiejś szkoły czy pouczyć się samemu z książek?
3/ Chodzi mi abym mógł uderzyć na jakąś praktykę 2-3 miesięczną, ale trzeba coś w CV wpisać czy jednak nie?
4/ I ewentualnie jakie stawki teraz krążą dla kogoś początkującego? Ile na praktykach? Ile powiedzmy do roku doświadczenia można dostać?
Liczę jaka może być stopa zwrotu przy przebranżowieniu się.

#programowanie #it #informatyka #naukaprogramowania #programista15k #java #javascript
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gorthin: 1. Java ciężko wejść, Python znacznie łatwiej
2. samemu, koniec końców będziesz się musiał i tak sam rozwijać
3. trzeba, zrób coś o czym będziesz mógł porozmawiać na rozmowie
5. od najniższej do zależy jak potrafisz się sprzedać, ja z półrocznym expem zarabiam lepiej niż kumpel który ma 2 lata expa, technologia ta sama
@thexDguy: Brzmi dobrze, ale czy kursy na polibudzie czy uniwerku dla kogoś początkującego nie będą za bardzo pro? To jednak bardziej dedykowane dla kogoś kto kończył wydział informatyki?
@Tylko_szczera_prawda: Aż tak bardzo? Czy lepiej mniej konkurencji?
@rekoj: Też właśnie miałem wrażenie, że Python lepiej, zwłaszcza na początek. Chyba w tę stronę pójdę. Wydawał mi się łatwiejszy i bardziej rozumiałem podstawy niż Javę.
No z tym sprzedaniem siebie to słabo
No z tym sprzedaniem siebie to słabo właśnie :

no jak masz problem pójść po podwyżkę w obecnej pracy, czy też ją zmienić, to w it też kokosów nie zbijesz.

No nic pouczę się Pythona, jakiś kurs może. I spróbuję wysłać CV i pójść na rozmowę.

raczej odzew będzie zerowy, co sobie w cv wpiszesz? skończony kurs na udemy? Czy przeczytana książka?

Co do samego pythona, ciężko mi cokolwiek powiedzieć, nie pracuje
@rekoj: Tu raczej nie chodzi o problem pójścia po podwyżkę, bo najnormalniej jak nie dają więcej to składam wypowiedzenie. Bardziej chodzi o tak #!$%@? stawki w branży, że aż boli. Ponad 7 lat doświadczenia w branży i nie robiłem byle czego. Dwie ukończone uczelnie, język angielski, a potrafią dać mi ofertę 3000 netto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Średnio 3500zł. Panie, co za to kupić i jak żyć?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gorthin: to próbuj, zrób projekt, w tym co chcesz robić w pracy, napisz ładne cv opisz w nim swój projekt i atakuj, jak mówisz płynnie po angielsku to spokojnie się do korpo dostaniesz, naucz się jeszcze podstaw baz bo to ci się na pewno trafi na rozmowie
@Gorthin: Żadne studia zaoczne - marnowanie czasu.
Jeżeli chodzi o Java to kup sobie kurs, zrób certyfikacje "Oracle Java developer"
https://education.oracle.com/java/java/pFamily_48

Udemy nikt nie traktuje poważnie - jedynie, że próbujesz trzymać rękę na pulsie i się dokształcasz - tyle są warte tam kursy.

Jak chcesz mieć coś w CV cennego i konkretną wiedzę to jedynie główni potentaci się liczą i ich certyfikaty: SAP, IBM, RedHat, Oracle itd
... reszta to ładnie
@nairamk: dzięki za cenne rady. Tak też chyba zrobię, zacznę od pythona i zobaczę jaki będzie odzew i czy uda się znaleźć jakieś praktyki gdzieś. Też bardziej myślałem nad certyfikatem znanej firmy niż studia. Studia za dużo czasu by wyszło. Dobrze zabieram się od poniedziałku za pythona.
Ps tak dopiero od poniedziałku bo na wyjeździe jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)