Wpis z mikrobloga

Jednym z najbardziej wydawałoby się groteskowych konfliktów na świecie jest konflikt o wyspę Hans. Wyspa stała się tematem sporów miedzy Kanadą i Danią, a bezkrwawa „wojna” o nią trwa do dzisiaj. Bitwy o wyspę nie ponoszą ofiar, ale trzeba mieć za to mocną wątrobę. Ale czy ta malutka wyspa na styku Grenlandii i Kanady jest naprawdę nic nie warta, czy może ma bardzo ważne znaczenie geopolityczne?

Link do znaleziska - "Whisky war", czyli bezkrwawy konflikt w Arktyce o wyspę Hans

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #arktyka #youtube #ekonomia #dania #kanada #wojna
sropo - Jednym z najbardziej wydawałoby się groteskowych konfliktów na świecie jest k...

źródło: comment_1583430086UAXWEAKoDrr5vG6gPI3j7o.jpg

Pobierz
  • 91