Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić sobie kurs spawacza żeby wreszcie przestać pracować po szklarniach i na budowach bez konkretnego zawodu.
Czy mag 135/138 to dobra opcja na początek ? Jak sytuacja ze znalezieniem pracy za granicą, celował bym w Finlandie? Robiłbym 1 i 2 moduł ( pachwina i blachy). Jakieś wskazówki ?

#atencyjnaspoina #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inar: Zanim wyrobisz rękę do spawania minie dużo czasu. Jak trafisz na słabą firmę będziesz dzień dnia kleił te same rzeczy, albo będą cię poganiać do spawania rolki drutu przez jedną zmianę. To że zdasz te egzaminy i zrobisz gdzieś próbki do pracy nie oznacza że będziesz tam zatrudniony. Szybko zweryfikują że potrafisz tylko zrobić próbkę zamiast kłaść normalne spoiny. W dodatku te wszystkie rysunki itp też wypadało by znać. Co
  • Odpowiedz
Zgadzam się z chłopakami. To nie takie proste. Potrzebujesz umiejętności doświadczenia a tego nawet w rok nie zrobisz.
Co nie znaczy że tego nie dokonasz. Ja to jakoś przeszłem.
Ja bym poszedł w nierdzewkę na Twoim miejscu.
Wszystko zależy od Ciebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Knightlord: jak bym miał zmienić zawód to poszedł bym w jakiegoś operatora cnc. Siedzisz w cieple,ładujesz detale na maszynę i narka. Nie robisz w dymie, zimnie często i pyle
  • Odpowiedz
@Knightlord zależy od kraju. Elektrycy, hydraulicy, operatorzy CNC, laminatorzy, monter rusztowań, czasem tapicer, mechanik, stolarz czy choćby kierowca ciężarówki. Masz o wiele lżejszą pracę, o wiele latwiej założyć własną firmę jak jesteś pewny swego w wielu powyższych, no i zarobki o wiele rzadziej obijają się o minimalną.

Z kolei jak już myślimy szerzej, to programisty nic nie przebije.
  • Odpowiedz
Dzwoniłem do ośrodka szkolenia, mag (135,138) 1,2 moduł na jednym certyfikacie 3000 zł, ale już osobno to za każdy coś ponad 2k, razem +- 5000 zł.
Jest jakaś realna różnica w tym oprócz długości trwania ? Potem jakoś inaczej na to patrzą ?
  • Odpowiedz