Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu rozpętała się pseudoafera "pokrzywdzonej" matki z Wierzbicy, której 11 dzieci z łącznie 15 zostało przekazanych postanowieniem sądu w pieczę zastepczą. W sprawę włączyli się "obrońcy rodziny" oraz wiceminister sprawiedliwości, który sam przyznał, że 17 (!) osób stłoczonych jest w jednym domu, ale wszystko spoko. Ojciec dzieci jest alkoholikiem, ma założoną niebieską kartę, a obecnie toczy się postępowanie karne, w którym występuje jako osoba podejrzana o znęcanie się nad matką dzieci. Facet przepija wszystko co zarobi w pracy dorywczej. Matka utrzymuje się z zasiłków z MOPS. Co robi Ministerstwo Sprawiedliwości? Proponuje rozbudowę domu za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, z którego środki mają być przeznaczane na pomoc ofiarom przestępstw. I tak patologia po raz kolejny jest nagradzana. Zrobienie sobie 15 dzieciaków nie mając środków do ich utrzymania to musi być jakieś upośledzenie intelektualne, taki ktoś nie powinien mieć praw rodzicielskich, nawet zastanowiłbym się nad koniecznością ubezwłasnowolnienia takiej osoby, nierozumiejącej, że zniszczyła dzieciakom życie na starcie. Każdy normalny czlowiek wstydziłby się wydać potomstwo na świat, by żyło stłoczone w syfie.

#madki #patologiazewsi #antynatalizm #neuropa #bekazpisu
  • 100
@MPXD: Jakbym czytała o swoim dzieciństwie, wolałabym dorastac w domu dziecka, niż w domu w którym tylko dzień lub dwa było normalne jedzenie (podczas wypłaty zasiłków) później bieda taka jaką opisujesz. Później jak już się wprowadziłam z domu, stałam sie dorosła, to matka założyła mi sprawę o alimenty, sąd jednak na szczęście nie przychylił się do jej wniosku, i ze zdziwieniem zapytał, czemu nie zostalam za dzieciaka zabrana do domu dziecka...
@MPXD: Załóżmy, że masz biedną ale normalna rodzine. Z normalnymi wartościami. Ile będziesz cierpiał biedę?
15-20 lat? Potem mając w miarę normalne wychowanie zarobisz sobie te pieniądze. Jak rodzice #!$%@?ą Twoje wychowanie to ile bedziesz cierpiał? Dużo dłużej bo nawet nie będziesz potrafił zarobić tej kasy. To nie jest coś co można naprawić z dnia na dzień. Na tą chwilę wątpie, że da się to całkowicie ogarnąć do końca życia.

To
@PreczzGlowna: Dlatego jest tyle przypadkow odbierania dzieci Polskim rodzinom w Norwegii.Oczywiscie tam u nich jest juz gruba przesada i barneveret zaczyna przypominac mafie ale zalozenie tej instytucji jest sluszne.A Polacy ,ktorzy ciagle krytykuja nie wiedza czym jest patologia a czym normalnosc.
@Lonate: Problemem biednych rodzin nie jest brak dóbr materialnych, tylko bieda umyslowa oraz brak wzorców. Też zawoziłem paczkę do rodziny i była tam para bliźniaków 4 -letnich którzy byli na niższym poziomie intelektualnym niż 1,5 roczna córka mojej kuzynki która od urodzenia dba o jej rozwój w pierwszych latach zycia.

Takie opóźnione dziecko ma przejechane już na starcie a w połączeniu z mentalnością rodziców i brakiem wzorców utrudnia wyjście z bagna.
@SonGocha99: ale Ty serio porównujesz sytuację, w ktirej człowiek normalnie pracujący umiera i jego rodzina potem jest wspierana do patologii jak opisana?

To nie jest normalna rodzina, której się noga powinęła. Matka niemal w nieustannej ciąży, ojciec chleje i stosuje wobec rodziny przemoc.
Zero myślenia, zero rozsadku. Tutaj ja bym się w sunie martwiła, że czesc ciąż mogła być z gwałtów.. Bo sobie nie wyobrażam takiego hobbystycznego niemal plodzenia i rodzenia