Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#cera #lekarz #zdrowie #dermatolog #dermatologia #tradzik 28 lvl i ciągły problem z tłustą cerą/włosami. Przeczytałem w necie, że mogą być to problemy hormonalne i zrobiłem sobie badania krwi. Zbadałem to, co powtarzało się w większości artykułów na ten temat (nie chciałem tracić niepotrzebnie 3 razy tyle kasy na badanie wszystkiego). Pomoże ktoś to zinterpretować? Niby wszystko w normie, ale z tego co wiem to norma zawiera zakres dla ludzi w wieku od osiemnastolatka do emeryta, więc może powinienem się martwić :/

insulina 17,7 uU/ml (zakres normy 2,6-24,9)
prolaktyna 15,81 ng/ml (4,6-21,4)
testosteron 19,49 nmol/l (9,9-27,8)
DHEA-S 291 ug/dl (160-450)
TSH 1,169 uIU/ml (0,270-4,200)
fT4 1,4 ng/dl (0,9-1,6)
fT3 3,63 pg/ml (2,00-4,40)
LH 6 mIU/ml (1,7-8,6)
FSH 5,42 mIU/ml (1,5-12,4)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania jak sa w normie to jest ok. Czesto jakies problemy biorą sie z zlej diety. Wiem co mowie bo juz sie mecze z problemami jelitowymi 4 rok i wiem jak wygladaja moje problemy skorne itp :)
  • Odpowiedz
OP: @joks: o ile wiem, że krosty potrafią się pojawiać po zjedzeniu pewnych rzeczy, tak nie wiem czy to ma wpływ na przetłuszczanie się włosów. Zresztą jadam normalnie; nie słodzę napojów, fast foodów prawie nie jadam, ostro przyprawionych potraw też nie.
@erotyczny_karp: fT3 nie było wymienaine do zbadania, ale zbadałem, bo chciałem sprawdzić jeszcze jedną rzecz i dlatego zrobiłem wszystkie hormony tarczycy
@Sail_and_boats: ten wynik jest wysoki? Nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Cześć, miałem mega problem z przetłuszczającymi i wypadającymi włosami. Niby wszystkie badania okej, ale dotarłem do źródła problemu @joks ma częściowo rację i wynika to prawdopodobnie z jelit i istnieje szansa, że masz podwyższone DHT. Jest na to sposób, nad którego opisaniem właśnie pracuję. Nie wymaga mega wkładu finansowego, ale powinien pomóc! Zapraszam na redagowaną przeze mnie stronę: ladnaskora.pl. Właśnie w trakcie powstawania. W tym tygodniu pojawią się tam niezbędne
  • Odpowiedz