Wpis z mikrobloga

#dyskryminacjamezczyzn #truestory #logikarozowychpaskow

Wkurza mnie hipokryzja kobiet. Moja lokatorka często podejmuje temat dyskryminacji i lubi opowiadać o niewolniczym ucisku spowodowanym przez negatywne stereotypy o kobietach.

Dzisiaj jak prawie codziennie gotowałem sobie obiad. Cośtam wiem o gotowaniu, więc wyglądało i pachniało dobrze. Ona wróciła chyba z jakieś bliblioteki i chciała odłożyć książki w pokoju. Przechodząc obok kuchni powiedziała z aprobatą "no proszę, mężczyzna który umie gotować". Nie lubię takiej dyskryminacji (nie boję się użyć tego słowa) więc odpowiedziałem "o proszę, kobieta, która umie czytać".

Oczywiście foch i teraz jestem ten najgorszy.
  • 19
@zielonzielon: mężczyźni niemal zawsze będą najlepsi w jakiejś dziedzinie, bo rozkład normalny niemal każdej cechy wśród mężczyzn ma tzw. dłuższe ogony. W praktyce oznacza to, że jest więcej nieudaczników i osób wybitnych. Najlepszym w jakiejś dziedzinie może zostać tylko i wyłącznie geniusz, więc siłą rzeczy bardziej prawdopodobne, że będzie to mężczyzna. Dochodzą kwestie psychofizyczne wynikające z płci, jak np. siła fizyczna (np. w sporcie kluczowa), lepsza zdolność myślenia logicznego i analitycznego,