Wpis z mikrobloga

Jadę do Decathona zobaczyć rower Triban RC 500. Rozważam kupienie go albo czegoś podobnego + wstawienie trochę szerszych opon i błotniczków, bo potrzebuję rower na którym chce jeździć do pracy i na wycieczki w weekend (wiejskie drogi z kijowym asfaltem, jakieś leśne dróżki itp).
Na stronie widziałem, że mają jeszcze takie cudo jak Triban gravel 120 ale nie idzie tego obejrzeć w żadnym stacjonarnym sklepie u mnie w mieście. Brać ten rower w ogóle pod uwagę?

Z innych rowerów rozważam jeszcze Romet esker 2.0 i Marin nicasio - oba idzie dostać poniżej 3 tys. Coś jeszcze podobnego polecacie w takich pieniądzach?

#rower #triban #szosa #gravel #wykoptribanclub
  • 13
@bojar:
Dziwne pytanie.
Jeśli masz kasę na droższy, to bierz 500rc. Ma dużo lepszy osprzęt od 120rc disc, ma wymienny hak przerzutki, etc.
Jeżeli masz kasę, ale nie jesteś pewny, czy będziesz jeździł, albo nie masz kasy, to bierz 120 RC disc.

Jeżeli wcześniej nie jeździłeś, to pamiętaj, że rower nie będzie jedynym wydatkiem. Zwłaszcza, jeżeli zaczniesz jeździć serio. Ja na ciuchy (których bym wcześniej nigdy nie założył, mimo że trochę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja na ciuchy (których bym wcześniej nigdy nie założył, mimo że trochę jeździłem :) ), bagażniki, sakwy, buty, ochraniacze, rękawice, pompki (mój kompresor był za słaby na 8bar), stojaki, centrownice, trenażery, mierniki kadencji itd. itd., wydałem już znacznie więcej niż za sam rower. A końca wydatków nie widać.


@baboracki2: Nie strasz go. Pompka z manometrem, dwie, trzy dętki, klej do dętek, lampki, smar do łańcucha i zestaw kluczy imbusowych to rozsądne
Jeżeli wcześniej nie jeździłeś, to pamiętaj, że rower nie będzie jedynym wydatkiem. Zwłaszcza, jeżeli zaczniesz jeździć serio. Ja na ciuchy (których bym wcześniej nigdy nie założył, mimo że trochę jeździłem :) ), bagażniki, sakwy, buty, ochraniacze, rękawice, pompki (mój kompresor był za słaby na 8bar), stojaki, centrownice, trenażery, mierniki kadencji itd. itd., wydałem już znacznie więcej niż za sam rower. A końca wydatków nie widać.


@baboracki2: Bez przesady, sam na podstawowe
@shirq: To prawda, że niepotrzebnie straszę :) zagalopowałem się.

Co do tego czy niepotrzebne, to bym polemizował, bo raczej nie kupiłem nic, co bym wielokrotnie nie wykorzystał przemówienie by się nie zwróciło (mam w domu, niech policzę ... 7 dorosłych rowerów i trzy dziecięce :) ). No ale fakt - jest to specyficzna sytuacja.
Z ciuchami też trochę poszalałem, ale też warto było. Zima nie była powalająca, ale ani razu w
@baboracki2: Tylko do dojazdów do pracy i na jakieś krótkie wycieczki nie potrzeba trenażera, bagażnika czy sakw, nawet buty spd i pedały można olać na początku i wszystkie potrzebne wydatki rozłożyć w czasie, a rzeczy na wycieczkę wsadzić do plecaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Twoim przypadku widzę, że rodzina z zajawką, większość osób jednak tak mocno rowerów nie eksploatuje :D

@bojar: Jak masz na RC500,
@bojar: Z RC500 jest jeszcze jedna rzecz. Pół roku temu kupiłem z zamiarem doposażenia w szersze oponki z bieżnikiem i w sumie prawie plan idealny, tylko wymiana opon na oryginalnych obręczach to mordęga. W warunkach domowych można się spocić, a w trasie to wolałbym nigdy nie złapać kapcia. Powodem jest bardzo wysoki rant na tych obręczach. Rozwiązaniem jest założenie innych kół, ale zwykle to dodatkowy wydatek. Ja dokupiłem aksiumy i jest
@leftfinger: O cholera faktycznie, gdzieś tam wyczytałem coś o sztywnej osi, a to tylko przedni hamulec jest "flatmount" () W takim razie GRVL120 jest zupełnie bez sensu, 400-500zł za drogo.
@shirq: mam tego 120 grvl i w sumie sam nie wiem co o nim myśleć generalnie jest spoko jak na moje potrzeby hamuje dobrze kwestia regulacji na początku reszta tez działa¯\(ツ)_/¯ zalezy co kto potrzebuje, rc120 mi się nie podobał( kupisz za 2000 a 200-300 dołożysz do opon i masz to samo cenowo jakbyś kupił grvl), a robienie z rc500 gravela to tez zabawne bo na dzień dobry do tych
Obejrzałem i rower jest w sumie spoko. Wygodny i nieźle wygląda. Na pewno będę potrzebował nowych opon, bo droga dom-praca gdzie mam zamiar jeździć prawie codziennie jest powiedzmy "średnio dostosowana do szosowych". Dla porównania chcę obejrzeć jeszcze tego Krossa eskera (daje radę kupić za 2600-2700 model zeszłoroczny) i może coś jeszcze (może ten kellys jak gdzieś znajdę).
@uszczelka_pod_glowica:
Romet aspre sprawdzałem i okazało się, że mam za duże stopy albo oni
Ten osprzęt Microshift w 120 rc grvl bardzo się różni od tego w 120 rc? Bo 120 rc akurat też sprawdzałem.


@bojar: manetka taka sama, reszta zupełnie inna bo napęd 1x10 z inna przerzutką która ma sprzęgło dzieki temu na dziurach przerzutka nie skacze