Wpis z mikrobloga

Nie, opiniuje wójt danej gminy. Podziały na poszerzenie są robione przeważnie tez po zaopiniowaniu i stwierdzeniu że nie są sprzeczne z przepisami odrębnymi. Ale żeby podzielić na poszerzenie muszą być różni właściciele. I działka wyjściowa ( dzielona) musi być rolna. Chyba że jest specjalny zapis w planie. Jak robię podziały klientom ogarniam takie sprawy i mam wiedzę gdzie co można. Musiałbys uderzyć do jakiegoś dobrego geodety. I jak będziesz miał wybierać to
@nutka-instrumentalnews: sporo zależy od gminy/ miasta. Niektóre przymkną oko na powiększenie nawet nierolnej. Wszystko do dogadania. Jeśli w danej gminie to nie przechodzi, to geodeta od razu powie, bo powinien mieć nie raz już styczność z niechęcią/ chęcią do takich akcji.
@spie_z_tata: @Pioter_2020: czyli zostaje art. 95 ustawy o gospodarce nieruchomosciami - bo nie wiem jak rozmawiac z prezydentem miasta i gosciami od nieruchoosci
JAKO
7) wydzielenia działki budowlanej niezbędnej do korzystania z budynku mieszkalnego;

bo art. 93 dotyczy TYLKO działek rolnych na przyłączenie..

ust. 2a o powiekszeniu działku
lub ust. ako 3a jako "droga wewnętrzna" :-)

działka jest faktycznie wykorzystywana jako rolna, ale w planie jest niestety jako przemysłowa:-(
jest
@nutka-instrumentalnews: żeby skorzystać z art. 95 punkt 7 to musi budynek mieszkalny stać na dzialce dzielonej. A i tak mogą nie wydać decyzji zatwierdzającej podział jeżeli prezydent stwierdzi, że działka już spełnia warunki działki budowlanej niezbędnej do korzystania z budynku.
@gobi12: @Pioter_2020: no dobra, ale ta wszystko dosłownie jest na centymetry na granicy tej starej działki co już ją mam i tej nowej do wydzielenia i tam jest dosłownie na samej granicy ten budynek

do tego na części jego poza granicą są legalnie urządzenia jak do chłodzenia coś jak agregaty wystające kilka metrów z dachem

to jaby nie przeszedł pkt 7 art. 95 to jeszcze jest pkt 2 wydzielenie dzialki
@gobi12:
II SA/Łd 375/11 - Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi
LEX nr 1694810 - wyrok z dnia 17 sierpnia 2011 r.
TEZA | aktualna
Z treści przytoczonego wyżej art. 95 pkt 7 ustawy o gospodarce nieruchomościami nie wynika, że warunkiem wydzielenia na podstawie tego przepisu działki budowlanej jest to, iż musi znajdować się na niej budynek mieszkalny. Z treści tego przepisu wynika wyłącznie tyle, że wydzielana działka budowlana, a więc
@gobi12: tam są dwie rzeczy:
1. granica jest wadliwa na mapie dla celów projektowych o jakiś 1 mm na pewno co daje w skali 1:500 min 0,5 metra po całej ganicy, tach wystaje dach, rynny, odwodnienie, od nich idzie kanalizacja, kable itd

babka mówi bo szkoda jej kasy że sobie puści na nieswojej granicy drogę :-)

ja mówię, że nie ma szans bo strefa ochronna pasa zieleni dla strefy przemysłowej to
@nutka-instrumentalnews: Szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem co i jak ;) Co jest czyje i czyją działkę chcesz dzielić i na jaki cel. Bo raz jest mowa o przemyśle, raz o niezbędnej działce do celów mieszkalnych. Sory, ale gubię się ;)
@gobi12: działka jest przemysłowa, ale powiększenie jest tej obok mieszkaniowej, wszystko jest na granicy strefy przemysłowej i mieszkaniowej o szerokości min 10 metrów

faktycznie działka jest rolną.. wiec nie wiem czy nawet 93 nie pójdzie, w planie jest wyjątek że kryteria nie stosuje się do dojazdu do urządzeń technicznych