Wpis z mikrobloga

To dalej stara Skoda. Za 16k można kupić młodszy samochód z wkładem w pierwsze rzeczy eksploatacyjne.


@Igrekpl: ..i potem dalej #!$%@?ć się z naprawmi bo pierwsze rzeczy eksploatacyjne to tylko piierwszymi rzeczami do wymiany.
  • Odpowiedz
A wpadł któryś z Was na pomysl ze to tylko zagrywka marketingowa żeby ludzie gadali? Darmowa reklama


@golf3cabrio: chyba większość miała takie mysli. Może badał rynek.
Nie oglądam go, ale też nie widziałem, żeby coś jeszcze sprzedawał.

IMO pomysł złomnika jest dużo lepszy. Często widzę tam dosyć ciekawe auta, a jak ma sporo miłośników dziwactw na kanale, to i takie auta się pewnie lepiej sprzedają, niż laleczka octavia w cenie
  • Odpowiedz
zależy co trafisz. Nie każdy jest złomem.


@Igrekpl: Nie ma tanich aut, które nie są złomami. Sam fakt że auto ma dużo lat i stare zaciski mi wystarczy by drugi raz na nie nie patrzeć
  • Odpowiedz
@szczypior90: no, tym bardziej że mam Golfa IV 2002 r., od nowości, z tym samym silnikiem co skoda (1.9 TDI), warty teraz może około 4k PLN, zakres prac przy skodzie przedstawionych przez micha to max 2k PLN. Ostatnio robiłem podobny serwis u mnie w golfie i wyszło 1600 zł z robocizną (wymiana rozrządu INA + pompa wody: michu się tym chwali, podczas gdy kompletny zestaw kosztuje 380 zł xD; zakup
  • Odpowiedz
@kamok: Nie porównuj siebie do micha. No innego jest sprzedawać auto a co innego jest sprzedawać publiczne udokumentowany projekt. Może faktycznie za drogo wycenił ale koncepcja nie jest zła.

Micha promuje sprzedaż aut używanych gotowych do jazdy ze sprawdzonego źródła, a nie kolejny komis z typowymi gruzami, gdzie trzeba potem 2 tygodnie bujać sie po mechanikach by wszystko doprowadzić do stanu używalność.
  • Odpowiedz
@cwlmod: zgodzę się, ma zdrowe podejście do sprzedawania używanych aut, fajnie mieć auto z pewnego źródła z udokumentowanym przebiegiem i po serwisie, co nie zmienia faktu, że z ceną Skody go poniosło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cwlmod: żeby nie było - chętnie kupiłbym takiego 1.9tdi 20letniego za 16-18k. Ale wypadaloby oprocz rozrządu wyremontować też silnik, by spokojnie jeszcze z 500.000 nakręcić :)
  • Odpowiedz
co nie zmienia faktu, że z ceną Skody go poniosło.


@kamok: Być może. Na razie wstrzymuję się od oceny. Fajnie by było gdyby pojawiła się taka kategoria komisów. Kupujesz auto bez #!$%@? się po serwisach. Wszystko udokumentowane, sfotografowane i naprawione.
  • Odpowiedz
@szczypior90: No ale te graty, to całkiem spoko sprawa. Mam starszą wersję Volvo z tym silnikiem, w 2018 wymieniłem: amorki przód, tarcze, klocki przód, łączniki stabilizatora, wahacze, klocki tył, drążki kierownicze i końcówki drążków kierownicy, osłony gumowe przegubów. Zrobiłem to pod domem. Kosztowało mnie to <400euro za części i od tamtej pory musiałem wymienić jedną końcówkę drążka kierownicy, reszta rzeczy nadal śmiga. Częsci nie z najniższej półki, tylko średnia-wyższa. Sidem,
  • Odpowiedz
@wchodzacy_w_przegryw: podkupują je raz-dwa handlarze, zrobią byle wyglądało i podbijają cenę. Sprzedawałem moje puerwsze auto za 1100, (kupiłem za 2400 na studiach), ludzie dzwonili, pytali, a potem zadzwonił handlarz, że jak mogę poczekać do 17 to on z gotówką przyjedzie. Auto było bez przeglądu ze dwa miesiące (na pewno by go nie przeszedł, ostatnie miesiące próbowałem go po prostu zajechać spełniając swoje fantazje, ale nie dał się. Potem nie jeździłem
  • Odpowiedz
@perun79: Miałem na myśli tanie auta które ludzie uważają ża spełnienie wszystkich marzeń, a kupno czegoś powyżej 10k to dla nich zwykły debilizm.
  • Odpowiedz