Wpis z mikrobloga

@xer1x: 1700 za 2060 to łzy lecą kiedy głupi RX 5600XT Pulse kosztuje 300zł mniej. RTXy też są niektóre tańsze i dadzą radę. Ale jak wolisz Nvidię to w sumie już ta dopłata może być, bo solidny model.

CPU no to zależy, 9600K podkręcone będzie lepsze, ale 3600(X) to komfort na dłużej przez ilość wątków, lepsza opłacalność, gorsza wartość sprzedaży pogwarancyjnej.

Ogólnie doradzę tak - jeśli stosunkowo szybko zmieniasz stary komputer
CPU no to zależy, 9600K podkręcone będzie lepsze, ale 3600(X) to komfort na dłużej przez ilość wątków, lepsza opłacalność, gorsza wartość sprzedaży pogwarancyjnej.


@Amasugiru: zobacz jego mobo, jakie podkręcone?
@10129: Zwróciłem uwagę już po napisaniu posta, ale ogólnie weźmie stosunkowo tanią Z370/Z390 i wiele nie dopłaci względem tej, co już ma. Ale dzięki, że wyłapałeś.

@xer1x: Ogólnie nie mogę zagwarantować jakości tego dysku NVMe, niby nic nie powinno być źle, ale lepiej nie pchać się tylko portfelem przy kompie za 4.5k
@10129: @Amasugiru: Dodałem to co proponowaliście i było na xkomie, nie wiem czy ryzykowałbym składanie kompa samemu bez doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.x-kom.pl/lista/ft3jakftx

Mam ten budżet tak do 4.5k więc wymieniłem RTX 2060 na super. Opłaca się brać 3600X zamiast 3600? I czy te tańsze płyty które proponował @10129 się czymś zasadniczo różnią od tej w zestawie? Zasilacz będzie ok?

Dzięki za pomoc panowie.
@xer1x: x to jest z 3% większa wydajność, nie warto moim zdaniem chyba, że jakaś promocje jest i to tylko 50zł czy coś.

tamta płyta ma gorszą sekcje zasilania. im większy prąd przez nią przepływa tym bardziej się grzeje, w skrajnych wypadkach może się przegrzać i Ci zacznie się degradować i wydajność procesora zmniejszać (poprzez limit przepychanych watów) aby się nie spaliło.
Ogólnie lepsze sekcje zasilania mają mniejsze temp co pozwala