Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest polecany jakiś konkretny model bluetooth do samochodu? Pacjent to Honda Civic UFO.

Chciałbym mieć jakieś bezobsługowe urządzenie, które raz podepnę do AUXa + ewentualnie do gniazda zapalniczki i będe mógł o nim zapomnieć. Najbardziej zależy mi na podpinaniu telefonu do słuchania spotify + rozmowy telefoniczne więc przydałaby się dobra jakość dźwięku. Obecnie muszę się łączyć kablem co jest dość uciążliwe.

Gniazdo AUX i port zapalniczki mam w schowku pod podłokietnikiem więc zależałoby mi na urządzeniu bez wbudowanego mikrofonu, ewentualnie żeby to był jakiś sprytny zestaw, który ma to rozpracowane.

Myślałem nawet o android auto, ale chyba gra nie warta świeczki.

Taguje #honda bo może jest jakiś dedykowany zestaw, o którym nie wiem lub też jakiś Mireczek, który ma podobny samochód do mojego zaproponuje sprawdzone rozwiazanie.

I korzystając z sytuacji nie rozróżniam czym się różni tag #samochody od #motoryzacja
  • 17
@Saeglopur: baseusa znam i rzeczywiscie jest ok. Tylko, że nie lubie transmiterów FM. O ile w trasie to się sprawdza to w dużym mieście co chwile wyłapuje jakieś mikrostacje radiowe i się trzeba przepinać.
@Aerwin: W pierwszej generacji Roidmi tak mi się zdarzało, teraz podobno sygnał jest znacznie silniejszy i jakoś redukują zakłócenia. Liczę że w tym od Baseusa też.

Mnie do niego przekonuje oprócz tego ładowania mocnego też to że częstotliwość ewentualnie można sobie szybko zmienić bezpośrednio z urządzenia. W Roidmi trzeba było wchodzić w aplikacje, grzebać, uruchamiać proces skanowania - dużo zamieszania podczas jazdy. Bo przecież to podczas jazdy ten problem się pojawiał.
@Aerwin: Jeśli masz wejście AUX to w ogóle się nie ma co zastanawiać! Ja nie chciałem się bawić w dodawanie choć trochę z perspektywy lat żałuję bo można było się wpiąć z AUX/BT w przewody od zmieniarki CD.

Pytanie czy tym który podlinkowałeś wmanewrujesz? Jeśli nie to kabel jack-jack i takie urządzenie też od nich: https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-5-0-baseus-ba02-aux-mini-jack-8769674341

Cokolwiek wybierzesz napisz później jak się sprawdza! :)
Ja na bank biorę to co podlinkowałem
@Aerwin: Chociaż w sumie odbiór/nadawanie po BT to sporo energii. Piszą o tym akumulatorze faktycznie

Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi 120mAh, możesz słuchać muzyki nieprzerwanie aż do ośmiu godzin, a pełne naładowanie adaptera, zajmuje jedynie 1,5 godziny.
@Saeglopur: Najbardziej to mi się marzy, żebym jeszcze mógł przerzucać utwory przyciskami z kierownicy a na środkowym wyświetlaczu radia, żeby mi się tytul utworu pokazywał :D Ale to już chyba nierealne
@Aerwin: To już trzeba chyba mieć cały moduł z Android Auto (choć przeważnie są z jakimiś dziwnymi Androidami) w formacie np 2 din i zamiast fabrycznego radia wmontować ale nie zawsze się da. Ja osobiście przede wszystkim mam wątpliwości co do samego takiego sprzętu i jak później aplikacje by działały
@Aerwin: Obyczaj sobie himbox hb01
W Polsce chyba niedostępny ale na Amazonie zamówisz. Ma mikrofon, obsługę Siri, asystenta Google i jakość dźwięku jest wcale nie gorsza niż po kablu. Do tego możesz podłączyć kilka urządzeń jednocześnie