Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema holenderskie mirki i mirabelki czy jest tu ktoś kto próbował nauczyć się holenderskiego sam/sama?

Macie jakieś materiały dla początkujących albo bajki na jutubie?

Mogę uczyć się z języka polskiego lub angielskiego nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Czy tylko ja w Holandii nie mam na netfliksie holenderskiego lektora pomimo że konto jest niderlandzkie?
#holandia #niderlandy
  • 7
@vrt1337: ja się uczyłem sam, choć to nie była nauka jako taka tylko połączenie niezłej znajomości niemieckiego i angielskiego, talentu do języków i niemal całkowitej izolacji od języka polskiego. Dzięki temu weszło prawie samo. Bajki na początek jakiekolwiek, typu Teletubisie, Bumba, Kabouter Plop, Ulica Sezamkowa... ryje banię, ale słownictwo opanowujesz od samych podstaw
@vrt1337: Ja uczę się z podręcznika Contact. Co prawda jest po niderlandzku ale pierwsze rozdziały można spokojnie przerabiać ze znikomą znajomością języka wspomagając się przy tym translatorem.
@vrt1337: to my mamy przez polske spaczone ,ze wszystko z lektorem musi byc. Inne kraje nie produkuja czesto filmow z lektorem, lektor jest zbedny na maksa, chyba ,ze dzieci ogladaja.