Wpis z mikrobloga

#kolej #pkp #intercity Witam mam pytanie jako student. Wiecie jak to jest z miejscami dla osób z rowerem bądź ozn (nie mylić na miejsce dla osoby na wózku)?
Jestem w pełni sprawny, nie posiadam roweru lecz wyskoczyła mi pilna sprawa i muszę wrócić czym prędzej do domu a biletów normalnych już nie ma. Czy jak zakupię takowy bilet to czy będę mógł na nim usiąść i dalej podróżować (oczywiście jeśli znajdzie się osoba z rowerem bądź co bądź niepełnosprawna to jej ustąpie) czy konduktor bezwzględnie mi nakaże mimo wszystko opuścić to miejsce gdy nie będzie nawet takiej osoby w pobliżu? Dzięki i życzę miłego wieczoru!:)
zakv1 - #kolej #pkp #intercity Witam mam pytanie jako student. Wiecie jak to jest z m...

źródło: comment_1582999982u7dFE67xScaSusRCu6MvF2.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@zakv1: Liczba miejsc dla rowerów jest limitowana, więc teoretycznie więcej rowerów i rowerzystów niż jest miejsc nie będzie. Nawet jeśli ktoś się pojawi, to skoro zapłaciłeś extra za przewóz roweru to czy on tam jest czy nie ma to jest w sumie Twoja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mat9: No ale OP, o ile dobrze zrozumiałem chce kupić bilet z opłatą za rower, inaczej nie zarezerwuje tego miejsca. Jeżeli tak zrobi to w regulaminie IC z tego co pamiętam nie ma nic, o tym że musisz mieć ze sobą ten rower.
  • Odpowiedz
@mat9: @zkmowiec: Panowie a jak z tym miejscem dla ozn? Zostanę wtedy oddelegowany na miejsce dla stojących jeśli w pobliżu takowej osoby nie ma (jak już mówię znajdzie się osoba niepełnosprawna to jej ustąpię)? Teoretycznie jest to chyba miejsce normalne tak jak reszta innych..
  • Odpowiedz
@zkmowiec: No miejsca normalne się skończyły, a są tylko takie jak na obrazku a chcę po prostu dotrzeć na miejsce niekoniecznie stojąco (lubie się edukować w trakcie jazdy, stojąc jest to dosyć trudne)
  • Odpowiedz
@zakv1: Mi się parę razy zdarzyło, że jak nie było miejsc to brałem dopłatę za rower, bo często te miejsca są wolne i nikt mi z tego powodu problemów nie robił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zakv1:
Jak masz na bilecie konkretne miejsce, to nie ma znaczenia czy jest ono przeznaczone dla osoby z rowerem czy ozn.
  • Odpowiedz