Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanko. Jestem przed zmianą oleju w swoim dieslu. Dotychczas jeździł na takim i oczywiście nie zamierzam go zmieniać, jednak zastanawiam się nad użyciem płukanki. Szczerze mówiąc wcześniej mechanik nic mi o tym nie wspominał, a w sieci piszą, że od czasu do czasu warto to zastosować. Ba, są tacy, którzy praktycznie przed każdą zmianą płuczą silnik. Oczywiście, w sieci krążą opinię, że może stać się coś złego - np. dojść do rozszczelnienia silnika. Jakie są Wasze opinie? Stosujecie płukankę czy raczej odradzacie?
#mechanikasamochodowa #mechanika
mariobit - Mirki, szybkie pytanko. Jestem przed zmianą oleju w swoim dieslu. Dotychcz...

źródło: comment_1582998517J822dnuKe9bLruHiigbzBJ.jpg

Pobierz
  • 13
@mariobit: W 24-letnim dieslu jeżdżącym na oleju 5w30, który jest zmieniany co 10.000km, zdejmowałem pół roku temu pokrywę zaworów aby zmierzyć luzy i rok temu misę olejową aby ją uszczelnić. Silnik w środku, zarówno góra jak i dół, jest czysty jak nowy.
Zdejmowałem też pokrywę zawórów w 9-cio letniej benzynie 1.4, gdzie olej zmieniany był zgodnie z zaleceniem producenta co 30.000km. Nagaru pod pokrywą tak dużo, że wałki wyrobiły sobie w
@mariobit: Jak zmieniasz olej regularnie przy normalnym przebiegu (a nie co 40kkm jak zaleca producent) to możesz wlać, łatwiej potem olej się spuszcza no i coś tam zawsze zmyje. Problemy mogą być w padlinach co jeżdżą po 5 lat na oleju mineralnym z tesco gdzie może wypłukać grudę nagaru spod pierścienia, ale w takich silnikach to najlepiej nic nie ruszać, bo co dotkniesz to się #!$%@?.
@mariobit: Ja kiedyś w 3.0d 184 e46 robiłem dolewkę liqui moly jakimś uszlachetniaczem do
Silnika bo nie miałem akurat oleju na dolewkę I powiem, ze całkiem zacnie. Lepiej jakby się wkręcał na obroty i ciszej chodził. Ale po jakieś 5tys km wróciło do normy
@mariobit: płukam przy każdej wymianie oleju czyli 10k km. I widzę same zalety, silnik nie jest taki zawalony.
Chyba lepiej niech olej osadza się na całym silniku zamiast nagaru. Ja sobie chwalę, i już zawsze będę używał.
@mariobit: szkoda kasy na te wynalazki zrob wymiane oleju co 5k i bedzie git. jak plukac to zalej go czysta ropa niech pochodzi troche i bedzie tez dobrze oczywiscie nie wkrecaj go w obroty jak zalejesz ropa.