Wpis z mikrobloga

Podsłuchałem dziś rozmowę, jak jedna z matek w pracy się chwaliła, że odkłada 500+ dla dzieci i już odłożone 5-6 tysięcy mają. Jeśli program 500+ się utrzyma to ich dzieci wejdą w dorosłe życie ze 100-200 tysięcy złotych, czyli będzie na wkład własny na mieszkanie albo naukę. A w co was rodzice wyposażyli, gdy wchodziliście w dorosłość?

#przegryw #stulejacontent #przemyslenia #depresja
  • 28
@inny_89: Za tak 10k idzie kupić skrawek ziemii, pod budowe domu nie wystarczy. Sami w rodzinie będziemy być może mieć możliwość wykupić spory teren za 80k, pod wille by wystarczył, ale #!$%@? lokalizacja i brak drogi dojazdowej jest. No i taka inwestycja, tylko w wypadku, gdyby nastąpiła hiperinflacja, ale to reżim kaczyńskiego musi jeszcze #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zoodiak: no i zajebiscie, szkoda tylko ze to mały wyjątek. Sam buduje kapitał dla mojego dziecka, w wieku 4 lat ma ponad 20k odłożone i cały czas rośnie. Sam od rodziny nie dostałem za dużo, do wszystkiego doszedłem sam i wiem jakie to trudne. Jeżeli chcemy budować zamożność naszych dzieci musimy im coś przekazać. Osobiście mnie to bardziej motywuje do pracy niż kasa która wydaje na swoje przyjemności.

Najwazniejsze jest aby