Wpis z mikrobloga

Osoby pracujące zdalnie jak np. informatycy powinny być obciążone dodatkowym podatkiem tzw. chałupniczym. Tego typu praca negatywnie wpływa na gospodarkę. Dlaczego? Obniżone są przychody państwa.. pracownik nie dojeżdza do pracy więc rząd nie może pobrać należnej akcyzy i podatku z paliwa. Dodatkowo taka osoba powoduje wzrost bezrobocia gdyż nie potrzeba już pracowników obsługujących biuro jak woźny czy sprzątaczka. Straty państwa z tytułu informatycznej pracy chałupniczej są bardzo duże. Pan premier Morawiecki powinien rozważyć taki podatek. #polska #pracait
  • 85
  • Odpowiedz
@jarzynka: wiadomo że zarzutka ale odpiszę, tak jak ktos wspominal zużywamy mniej infrastruktury, zużywamy własny prąd! na szczescie w jednej firmie dostawalem za to rekompensatę haha a poza tym Korwin mówił że zadaniem rozwoju jest likwidacja miejsc pracy! wtedy kraj sie rozwija jak sie likwiduje prace! na serio, jezeli nie potrzeba woznej sprzataczki itd a to samo zostaje osiagniete to rozwój jest wiekszy, po pieniadze nie są zbednie uzywane na
  • Odpowiedz
takie osoby mogłyby mniejsze podatki płacić bo np nie jeżdżą do pracy więc nie zużywają dróg, mostów itp

Obniżone są przychody państwa.. pracownik nie dojeżdza do pracy więc rząd nie może pobrać należnej akcyzy i podatku z paliwa.


@jarzynka: @Bonetti: Powinno się opodatkować wszystkich aby powołać komisję która to rozstrzygnie.
  • Odpowiedz
@jarzynka: popieram w 100%. to samo z biedakami bez samochodow. Chodza po chodniku, plyty sie zuzywaja, a placic nie ma komu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A samochodziarzom prosze zwroty podatkow rozpoczac bo i tak duzo placa w paliwie. Najlepiej powiazac ze stanem licznikow, od razu przestana krecic je w dol ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2 pieczenie na jednym ogniu
  • Odpowiedz
@jarzynka to tak jak we wrocławskiej spółdzielni pobierali opłatę od mieszkańców parteru i pierwszego piętra. Są oni zwolnieni z opłaty za windę, więc wzbogacają się, bo nie muszą płacić tego co inni (mieszkający wyżej) muszą płacić xD
  • Odpowiedz
@jarzynka: dokładnie! A jak będzie kryzys to trzeba wybić wszystkie okna, zniszczyć auta i zdemolować każdy budynek - dzięki temu będzie dużo pracy do zrobienia i każdy będzie mógł zarobić!
  • Odpowiedz
@jarzynka: A jak myslisz co oni robia z cala ta kasa co zarobia? Trzymaja w skarpecie czy raczej wydaja, placac VAT i akcyzy?

Pomysl tez, ze wielu z nich pracuje dla zagranicznego kapitalu czyli wprowadzaja do Polskiej gospodarki dodatkowa kase z zewnatrz.
  • Odpowiedz
@vipcypr8: Jak bardzo niekumatym trzeba być, żeby nie wykryć, że OP robi sobie jaja? xD Jak się Wam nie napisze na początku i końcu wpisu wiadomości w stylu "UWAGA TEN POST JEST ŻARTEM, IRONIĄ, SARKAZMEM, JA TAK NIE MYŚLĘ, NAPRAWDĘ" to nie ogarniecie, co nie wykopki? xD

@Psychopathy_Red Już ci mówię. Trzeba być cholernie zmęczonym po nieprzespanej nocce. Jak to pisałem miałem z 50% mojego normalnego IQ, czyli z
  • Odpowiedz
Nie chcę nic mówić, ale jeden oszołom całkiem poważnie pisał o obciążeniu dodatkowym podatkiem informatyków (wszystkich, nie tylko tych pracujących z domu), bo skoro osiągnęli taki sukces to powinni się nim podzielić z innymi. Pamięta może ktoś kto to był?
  • Odpowiedz