Wpis z mikrobloga

Osoby pracujące zdalnie jak np. informatycy powinny być obciążone dodatkowym podatkiem tzw. chałupniczym. Tego typu praca negatywnie wpływa na gospodarkę. Dlaczego? Obniżone są przychody państwa.. pracownik nie dojeżdza do pracy więc rząd nie może pobrać należnej akcyzy i podatku z paliwa. Dodatkowo taka osoba powoduje wzrost bezrobocia gdyż nie potrzeba już pracowników obsługujących biuro jak woźny czy sprzątaczka. Straty państwa z tytułu informatycznej pracy chałupniczej są bardzo duże. Pan premier Morawiecki powinien rozważyć taki podatek. #polska #pracait
  • 85
@jarzynka: Dokładnie a studia dzienne powinny znowu być płatne, bo taki student nie pracuje i uczy się za nasze pieniądze a mógłby już pracować na dobrobyt. Potem jeszcze wyjeżdżają za granice z wykształceniem, które ukradli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jarzynka: pracuje z domu i potwierdzam. pytam co tydzień księgową czy muszę już zapłacić jakiś dodatkowy podatek a ta ciągle mówi że nie. obecnie czas który bym przeznaczył na dojazdy przeznaczam na oglądanie tvn, czasami dodaję sobie opóźnienia- wszystko żeby było uczciwie. pieniądze za paliwo/bilety wpłacam na specjalne konto- jakby US jednak chciał zwrot za to że pracuję z domu.
Obniżone są przychody państwa.. pracownik nie dojeżdza do pracy więc rząd nie może pobrać należnej akcyzy i podatku z paliwa


@jarzynka: ja jeżdżę komunikacją, do której kapitan państwo (a przynajmniej porucznik samorząd) dopłaca

i co teras
Skąd takie oszołomy jak ty się biorą? XD


@vipcypr8: Jak bardzo niekumatym trzeba być, żeby nie wykryć, że OP robi sobie jaja? xD Jak się Wam nie napisze na początku i końcu wpisu wiadomości w stylu "UWAGA TEN POST JEST ŻARTEM, IRONIĄ, SARKAZMEM, JA TAK NIE MYŚLĘ, NAPRAWDĘ" to nie ogarniecie, co nie wykopki? xD