Wpis z mikrobloga

witam serdecznie, zainteresował mnie ostatnio (ponownie) temat importu z Chin i handlu tym towarem w Polsce. znalazłem pewną niszę i dosyć sporawe grono odbiorców. nie jest to może coś dużego ale myślę że da na początek trochę doświadczenia.
z #alibaba zamówiłem już próbki, będą na dniach (chociaż znam ten towar, wybrandowany pod pewną marka)
rzecz kosztuje 10PLN sztuka, przy zamówieniu 200 sztuk 2000PLN, razem z wysyłką 2540PLN czyli 12.7PLN sztuka.
Sprzedać to mogę myślę w ciągu miesiąca za 30PLN sztuka więc myślę że jest to dosyć opłacalne jak na początek, tym bardziej że na przyszłość mam więcej takich niszowych pomysłów.

Zaczynam od DG (ZUS przy etacie), następnie koszty OCLENIA i odrazu opłata VAT-u przed odbiorem towaru tak?

Może prościej będę jeżeli spróbuję tak:
1. Jakie koszty muszę ponieść oprócz oczywiście zusu?
2. Czy opłacając VAT przed odbiorem towaru, sprzedając go później ponownie z VATEM uzyskam zwrot vatu?(ten temat jest mi strasznie obcy, jutro spotykam się z księgowa)
3. Czy robiąc zamówienie np. za 500zl od hurtownika z alibaby jestem zwolniony całkowicie z oclenia towaru, jedynie VAT i mogę zacząć handel? (jest jakiś limit bez cła?)
4. czwarte pytanie, najważniejsze - czy warto?

z góry dziękuję za pomoc, proszę o wyrozumiałość.
#biznes #import #handel #ksiegowosc
  • 5
@liffer wszystko musi być clone, musisz mieć eori i rejestrację w bdo, na towarze etykiety, na opakowaniu polska nazwę i dane importera. jeśli dotyczy to instrukcje obsługi po polsku i deklaracje zgodności ce. vat odzyskasz jeśli będziesz vatowcem.
@liffer: jeśli chcesz robić to legalnie i tak jak pan morawiecki ze spółką przykazał, to na małą skalę jest za dużo #!$%@? się. Jeśli te 30 zł dostaniesz przez allegro to pamietaj o średnio 10% prowizji, nie bedac vatowcem vatu nie odliczysz, musisz dawać dwa lata na reklamacje..
@Wychwalany: wiadomo, od czegoś trzeba zacząć.Jezeli pierwsza partie chciałbym sprzedać przez grupy na FB to wystarczy mała nalepka na produkcie typu nazwa produktu i dane importera?
@liffer: zalezy co to za produkt, bo różne produkty maja rozne wymagania. Najlepiej sprawdź co na opakowaniach maja inni producenci. Nalepke powinien nakleic chinczyk, w innym wypadku celnicy moga zatrzymac towar i kazac go oklejac na składzie celnym.