Wpis z mikrobloga

Mauboussin - Cristal Oud

Mauboussin jest mi marką nieznaną, stąd było moje pytanie na tagu, czy ktoś z Was kojarzy tę perfumy.
Niestety skończyło się brakiem odzewu, więc korzystając z okazji, postanowiłem przetestować je i samemu sobie wyrobić opinie.
Ta opinia jest dla mnie trochę dalsza, niż pozostałe opisy, czy jak kto zwał recenzje dotychczasowych perfum, ponieważ nigdy nie lubowałem się w róży.
Oczywiście mówię o sytuacji, gdy ta róża jest pierwszoplanowa i zdecydowanie wybija się ponad resztę kompozycji, gdyż w wielu innych kompozycjach ta róża według składu występuję i można ją wyczuć, ale w sposób nawet i marginalny.
Dodatkowo biorąc pod uwagę, że w Cristal Oud występuję oud z którym też nie jestem za pan brat, to sytuacja może wydawać się dość ciekawa.

Różanych zapachów wśród męskich perfum jest sporo.
Pisząc męskich i tak w głowie mi świta zawsze słowo uniseks, bo jak wiadomo przypisanie danego zapachu, czy jest męski, czy damski jest umowne.
Amouage, Montale, Serge Lutens, Cartier.
To jedne z niewielu marek, które posiadają w swojej ofercie różane zapachy i jakby nie patrzeć wiele z nich cieszy się dość sporą popularnością.
Zatem jak na ich tle wypada Cristal Oud?

Biorąc pod uwagę ich skład, spodziewałem się czegoś na kształt cięższej róży, gdzie kadzidło oraz oud będą dopełniały ciężkości kompozycji, a jednak tak do końca nie jest.
Otwarcie jest uwaga....różane!
Cóż za niespodzianka, prawda?
A tak serio, to w otwarciu czuć dobrej jakości róże, o ile nie jest to nawet bardzo dobrej jakości róża.
Czekałem od razu na uderzenie oudu który znam z arabskich perfum, jednak nie doczekałem się tego i nie będę ukrywał, że jest to dla mnie ewidentnie plus.
Gdzieś w tle jest ten delikatny oud w wydaniu europejskim, przepleciony równie delikatnym kadzidłem, ale nie ma tego typowego arabskiego uderzenia np. z Interlude, który potrafi powalić wszystkie muchy w okolicy 10m.
Jest spokojnie, jest gładko i jest najzwyczajniej przyjemnie.
Nazwa w sumie w bardzo dosadny sposób oddaję charakter tego pachnidła - krystaliczny oud.
Na parametry nie mam co narzekać, ładnie projektuję może 1,5h, a trwałość zdecydowanie całodniowa.

Gdybym był fanem róży, to bez cienia wątpliwości cieszyłbym się, że trafiłem na tak fajne perfumy, które nie przytłaczają i nie są mdłe oraz miałkie.
Dlatego według mnie są skierowane tylko i wyłącznie do entuzjastów różanych klimatów, a Ci z pewnością się tymi perfumami nie zawiodą :)
Ocena moja jest zaniżona z wyżej wymienionych względów, bo pewnie zasługują na o wiele więcej.

Link do parfumo:
https://www.parfumo.net/Perfumes/Mauboussin/Cristal_Oud

Skład:
Nutami głowy są:
róża
Nutami serca są:
kadzidło
Nutami bazy są:
oud

zapach:6/10
projekcja: 7/10
trwałość: 8/10
komplementy - brak
podobne: Amouage - Lyric, Montale - Black Aoud, Serge Lutense - La Fille de Berlin
cena: nie ma ich w PL, na zagranicznych stronach kosztują jakieś 200-400zł

#scentlife #perfumy
dradziak - Mauboussin - Cristal Oud

Mauboussin jest mi marką nieznaną, stąd było m...

źródło: comment_1582814816L6PyWTgfaPbDhuXpxJFOQy.jpg

Pobierz
  • 18
@Deska_o0:
Akurat budy na stadionie (jeśli mówimy o stadionie X lecia), to były super ( ͡ ͜ʖ ͡)
Niezapomniany smak hot-dogów, hamburgerów, zapiekanek....przyrządzanych ze szczurami ( ʖ̯)
Mauboussin jest mi marką nieznaną, stąd było moje pytanie na tagu, czy ktoś z Was kojarzy tę perfumy.


@dradziak: ja znam mauboussin z innych perfum - stara firma, dosyć znana w czasach mojej młodości i chętnie bym powróciła do niej, jak tylko coś znajdę w perfumeriach, bo rzadko widuję...
@asique:
To wszystko tłumaczy :)
Szkoda, że nie ma jak testować ich nigdzie, bo ceny innych z tego co widzę są bardzo przyzwoite - 80-90zł, tylko ten gagatek jakiś niedostępny jest.
@JudeLaw:
A widzisz, czyli jednak dobrze jest się na tyle znać żeby wiedzieć, iż ocena będzie zaniżona :D
Generalnie właśnie tak jest i moje odczucia też bardziej dryfują w tą stronę, że jak róża to bardziej na kobiecie fajnie pachnie, niż na mężczyźnie.
Najzwyczajniej musi to być kwestia preferencyjna i tyle, bo ja z przyjemnością już różane zapachy niebieskim polecałem :)