Wpis z mikrobloga

Daliście się kupić p0laczki za 500 zł. Rząd wam teraz tak skróci smycz, że będziecie tęsknić za platformą. Lista podwyższonych i wprowadzonych podatków przez piss.
1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców,
4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%
7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
10. i opodatkowania farm wiatrowych.
11. Zamroził progi w PIT.
12. Wprowadził "daninę solidarnościową"
13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków
16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm
18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub
19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
23. opłatę przejściową.
24. i tzw. opłatę mocową za prąd,
25. opłatę emisyjną od paliw,
26. opłatę wodną,
27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów
28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
29. opłatę denną od przystani,
30. opłatę recyklingową
31. podwyżka opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!
32. podatek cukrowy
mam nadzieję,że wymieniłem wszystko( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dalej idźcie głosować na Dude.
#bekazpisu #tvpis #chlewobsranygownem #polityka
  • 22
@Piwniczny_haker:

Przez ten rząd nabawiłem się depresji i skutecznie demotywuje mnie to do dalszej pracy/rozwoju.

Patologia dostaje pieniądze za frajer, a ty człowieku zasuwaj na coraz wyższe podatki/ceny w sklepach.

Teraz jeszcze 13-nastka i 14-nastka dla emerytów, co zadłuży nasze państwo na kolejne 31 mld zł, a będą to spłacać następcy - czyimi pieniędzmi? Moimi i innych podatników.

Antyludzkie państwo, które w ciągu 5 lat odebrało mi smak życia.

HA TFU!