Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #cnc #obrobkametali

Mirki mam do wykonania 2 rzeczy:
Korek - aluminium, prawdopodobnie PA6, przedmiot to kawałek wałka o średnica 40mm i długości 18mm. Zero gwintów i udziwnień, tylko kilka nacięć pod oring na zewnętrznej krawędzi.
Wał siłownika - mam pręt stalowy chromowany i trzeba naciąć 2 gwinty na obu końcach. Nie jest utwardzony, podobno 20HRC.

Gdzie coś takiego mogę zlecić? Może być #wroclaw lub gdziekolwiek, jakiś pomysł ile coś takiego może kosztować? Najlepiej jakby było na CNC aby była powtarzalność, jakbym potrzebował za jakiś czas kilka kolejnych elementów.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DMMotoAdventures: szukaj malego warsztatu z tokarka konwencjonalna. CNC to masz powtarzalnosc, ale maszyna sama sie nie ustawi i zaplacisz za to jak za zboze. W jakims malym zakladzie zaplacisz z 5 dych za godzine roboty i tyle. Na CNC tez jest bedzie godzina, ale za nia zaplacisz 200 zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: szukaj zakladow slusarskich, typ na konwencjonalnej tokarce ci to zrobi bez zajakniecia.
W jakiejkolwiek wiekszej firmie, za samo ustawienie maszyny przygotowanie itd policza ci wiecej, niz wyjdzie roboczogodzina w takim warsztacie.

Teoretycznie moglbym ci to zrobic na piekne oczy w firmie z ktora teraz wspolpracuje, ale to raczej jednorazowo i po znajomosci.
Jesli chcialbys sie dowiedziec o cene rynkowa, to podeslij albo jakis szkic, albo wiekszy opis na priv
  • Odpowiedz