Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Może ktoś kto wie jak działa OneDrive MS, powie mi czy różowaX nie #!$%@? maniany u mnie na robocie.

Mamy dostęp do sieci Wi-Fi, do której wydano nam 2 loginy i 2 hasła z nielimitowaną ilością użytkowników na login. Siecią nie zarządzamy my tylko jakaś firma zewnętrzna dla firmy u której mamy biuro, więc opcji sprawdzenia urządzeń fizycznych czy kontaktu z IT nie ma. Tym bardziej, że to firma z innego miasta a organizacyjnie do dupy.

Hasła i loginy zapisane są w KeePass, dostęp mają 3 osoby. Plik KeePass'a synchronizuje się za pomocą OneDrive. Do OD jest dostęp jak się domyślać za pomocą hasła i loginu.

Wszystko działało do poniedziałku. Nagle dane logowania przestały działać na wszystkich urządzeniach.
Za wyjątkiem, komp różowejX podłącza się do WiFi.

Mówi że nie patrząc przekopiowała dane logowania z KeePass i znów działało i nic innego w KeePass nie robiła.

Wchodzę w KP, patrzę w Historii zmiana hasła tego samego dnia o godzinie zanim przychodzę (zaczyna wcześniej ode mnie), trzecia osoba jest na urlopie, OneDrive ma historię kto zmienia plik. RóżowaX widnieje jako pierwsza tego dnia, która nadpisywała plik. Potem tylko ja.

Ja myślę, że to jakiś Compulsive Lier, patrzy mi prosto w oczy i mówi, że niczego nie ruszała.

Osobna kwestia jest taka skąd miała nowe hasło. W komunikacji email nie ma nic.
Albo kto zmienił hasło jeśli nie ona.

#it #komputer #pracbaza #siecikomputerowe #keepass #onedrive #hacking
Pobierz Oklasky - Może ktoś kto wie jak działa OneDrive MS, powie mi czy różowaX nie #!$%@? m...
źródło: comment_158266342571OONAlnxozm553jOXsEty.jpg
  • 8
Ja myślę, że to jakiś Compulsive Lier, patrzy mi prosto w oczy i mówi, że niczego nie ruszała.


@Oklasky: zepsuła, skłamała by nie oberwać i tyle. Serio trzeba dochodzenia w takich sprawach #!$%@?ć? xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolf_ed: chodzi o to, że nie ma za co oberwać, jak przyszła wiadomość o zmianie hasła to ma prawo wprowadzić zmiany, w teraz powstaje podejrzenie, że ktoś się włamał na kompy, KP i ma fałszywą sieć w okolicy i przejmuje ruch,czy #!$%@? wie co.

No i niczego nie zepsuła.
Problemem jest to, że mówi że nie ruszała. Tylko to.
że ktoś się włamał


@Oklasky: jak ty lub różowa nie otwieracie .doc.exe i nie ściągacie wszystkiego jak leci to mało prawdopodobne że zostaliście celem spreparowanego ataku

że ktoś się włamał na kompy,


@Oklasky: to włączcie sobie 2FA na OD i przejrzyj aktywność

KP i ma fałszywą sieć w okolicy i przejmuje ruch,czy #!$%@? wie co


@Oklasky: ruch jest szyfrowany end to end (a przynajmniej 90% obecnego ruchu) więc przejęcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak ty lub różowa nie otwieracie .doc.exe

No tego nie dałoby się wykluczyć

o włączcie sobie 2FA na OD i przejrzyj aktywność

Nie wiem co to za akronim ale o aktywności pisałem, ona (jej konto) widnieje jako nadpisująca plik

ruch jest szyfrowany end to end

Emaile? Chyba nie są?

@rolf_ed:

Wszystkie te podejrzenia o włam/wirusa są w 90% na wyrost.
Jakby nie kombinować, Ktoś dopisał prawidłowe hasło do KP, akurat w
No tego nie dałoby się wykluczyć


@Oklasky: xDDDD

Nie wiem co to za akronim


@Oklasky: 2 factor authentication, czyli prócz hasła masz jeszcze np. sms z kodem przy logowaniu

Emaile? Chyba nie są?


@Oklasky: Zależy z jakiego konta pocztowego korzystasz, są takie które domyślnie są, ale są też takie które nie są: https://www.pandasecurity.com/mediacenter/panda-security/how-to-encrypt-email/

Jeśli to nie różowaX, to kto miałby w tym cel???!

Niestety ze względu na bezpieczeństwo danych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolf_ed: jeszcze czekam na to zewnętrzne IT, żeby potwierdziło, że to nie od nich. Ogólnie przepływ informacji mamy średni lekko mówiąc. Czekam na cud i tak nie mam czasu :|
Jutro się spytam różowej czy ktoś zna jej hasło M$