Wpis z mikrobloga

#internet #swiatlowody #energetyka
Witam Mireczki!
Jest tu ktoś co przenosił kiedyś słup energetyczny lub ma jakiekolwiek o tym pojęcie? Mianowicie, chciałem sobie zamówić internet światłowodowy do domu. Firma u której chciałem zamówić usługi powiedziała mi że potrzebuję dwóch zgód wejścia na działkę od sąsiadów. Jedna bez problemu, z drugiej nie otrzymałem, ponieważ własciciele twierdzą że będą przenosić słup energetyczny jak najbliżej granicy działki, na tym słupie byłaby puszczona linia światłowodowa i udzielą zgodę tylko wtedy kiedy dostaną oświadczenie, że nie poniosą większych kosztów związanych z powieszoną linią. Dodatkowo, nie wiedzą kiedy będą ten słup przenosić, czy jutro czy za 20lat oraz kto to wykona, ponadto działka stoi pusta, najprawdopodobniej na sprzedaż. Kontaktowałem sie z wlascicielem slupa (PGE) i uzyskalem informację, że oni tylko wydają zgodę na przeniesienie na podstawie wniosku właściciela działki oraz dokumentacji wykonawcy, siłą rzeczy nie jestem w stanie się zorientować jak te koszty sie przedstawią, nawet kiedy wziąłbym część kosztów związanych z tym światłowodem na siebie.
Czy byłby ktoś w stanie mi jakoś to oszacować lub ma pomysł ma inne rozwiązanie z podwieszeniem linii? Inny słup odpada. Liczę że ktoś coś może wiedzieć na ten temat. Na zdjęciu wyżej wymieniony słup.
Pozdrawiam
KrisGTS - #internet #swiatlowody #energetyka
Witam Mireczki!
Jest tu ktoś co przenosi...

źródło: comment_1582643417pAEKIxriYZdeJlr4TKR6GC.jpg

Pobierz
  • 14
via Android
  • 0
@b4rney mam u siebie słupa oświetleniowego, nim miała biegnąć linia od słupa ze zdjęcia a do niego od słupa sąsiada który wyraził zgode. Twój pomysł odpada.
@KrisGTS: jeżeli kiedykolwiek dojdzie do przeniesienia tego słupa i wykonawca nie będzie miał kija w dupie to po odpowiednim pozostawieniu zapasu światłowodu na tym słupie koszta związane z jego zdemontowaniem i zamontowaniem od nowa będą marginalne. W tej sytuacji można jedynie wróżyć z fusów bo jecen wykonawca Ci powie że bez problemu, a drugi zobaczy w tym dodatkowy hajs i skasuje dodatkowo.

Jedyna rozsądna opcja jaką widzę to dogadać się z
via Android
  • 0
@Pozdrowiony myślalem o tym ale pani sekretarka mnie poinformowała tylko że oni nie wystawią oświadczenia że kosztów przeniesienia światlowodu nie poniesie właścicielka. Muszę udać się do firmy i z kierownikiem znaleźć rozwiązanie. Dziekuje za bardzo dobry pomysł żeby ponieść koszty przyjazdu firmy.
@KrisGTS pewnie liczą na pieniądze (sąsiedzi)... Spytaj się, czy za jakąś niewielką kwotę by dali Tobie zgodę na wejście na swoją posesję, przecież słup nie ich to co im zależy a światłowód ledwo widoczny
via Android
  • 0
@NH35 z tego co mi wiadomo to tak, ale dowiedzialem sie że sąsiadka z domu widocznego na zdj też chciała, ale tez nie uzyskała jednej ze zgód, tej co ja i zrezygnowała.

@Bomboniusz1986 w przypadku tej zgody której nie uzyskałem, kobita sie obawia wzrostu kosztów przeniesiena słupa z tytułu przebiegu światłowodu, bo słup bedzie przenoszony na jej wniosek także poniesie koszty. Dopóki nie dostanie na piśmie że nie poniesie kosztów przebiegu światłowodu,