Wpis z mikrobloga

@saweko: @rzeznia22: @wypokowy_expert: xD lutownica za 30 zł to nie lutownica, strach używać. minimum 5000 trzeba wydać, polecam wyjść z wykopu i udać się na #elektroda

@ftswwa: dobry sprzęt, mam wersję starszą tzn. bez regulacji temperatury i idzie spokojnie tym lutować elektronikę i przewody, co prawda ostatnio już jej nie używam bo mam inną z regulacją temperatury, ale ta z lidla mnie
  • Odpowiedz
@FoxX21: chodzi o to że są prostsze lutownice np. solomona na 230V którę jakoś bardziej sensowne mi się wydają vs ten wynalazek.

Co do 5000 tysięcy to mi się wydaje, że przesadziłeś, mój Quick za 500 złotych w zupełności wystarcza do lutowania większości SMD oraz THT.
  • Odpowiedz
chodzi o to że są prostsze lutownice np. solomona na 230V którę jakoś bardziej sensowne mi się wydają vs ten wynalazek.


@saweko: nikt lutownicą za 30 zł nie będzie lutować promu kosmicznego, przecież taka lutownica do połączeń kabel-kabel czy kabel-płytka drukowana idealna jest i spokojnie wystarczy - bo to zazwyczaj lutuje w domowym warsztacie
  • Odpowiedz
nikt lutownicą za 30 zł nie będzie lutować promu kosmicznego


@FoxX21: wiem i tego nie sugeruje. Pomimo to uważam, że są lepsze produkty za te pieniądze, już głupie ZD chińskie będzie bezpieczniejsze niż to bo ma 24V na kolbie.

Przy tanich produktach oszczędza się głównie na bezpieczeństwie. Dlatego sugeruję, że występowanie w tym produkcie 230V na kolbie, gdzie nawet oryginalna cena 60 pln rozkłada się na 'stacje' oraz 'kolbę' prosi
  • Odpowiedz
@ftswwa: te lutownice nie mają stabilizacji temperatury (jedynie gównianą regulację mocy) i nie wiem, jak tutaj, ale ze dwa modele temu grot miał jakąś beznadziejną metalizację powodującą, że lutowanie tym, to była czysta zgroza.
  • Odpowiedz
xD lutownica za 30 zł to nie lutownica, strach używać. minimum 5000 trzeba wydać, polecam wyjść z wykopu i udać się na #elektroda


@FoxX21: Ja się nie śmieje z tanich narzędzi, bo sam takich używam. Na #!$%@? mi lutownica za 1000 zł jak lutuje coś ze dwa razy do roku. Kupiłem tą z lidla kiedyś za 50 zł, fajnie działała ale #!$%@?ła się po pierwszym dniu.
Więc to
  • Odpowiedz