Wpis z mikrobloga

We Włoszech zagrożenie sanitarne, rozprzestrzenia się wirus, rośnie liczba zarażonych itp. Zamykane są szkoły, odwoływane wydarzenia masowe, być może zamkną granice.

No i jest tam sobie pewien Polak (vidrel), który wjechał do Włoch busem i pomieszkuje na dziko w tym busie przy drogach i na plażach i mówi, że on wirusa się nie boi.

Złapie go niepostrzeżenie i przywiezie do Polski, bo nikt go na granicy nie sprawdzi przecież ¯\_(ツ)_/¯

I tak to się rozprzestrzenia

#2019ncov #covid19 #koronawirus #odyn #wlochy
Arveit - We Włoszech zagrożenie sanitarne, rozprzestrzenia się wirus, rośnie liczba z...
  • 25
@szuleer: czemu panika? Wpis mój ma charakter raczej prześmiewczy. Raz, że typ znajduje się obecnie w jednym z bardziej newralgicznych krajów pod kątem rozprzestrzeniania się wirusa, a dwa to to, że w Polsce nikt się pewnie nie zainteresuje nim, mimo że jest właśnie w samym środku epidemii xD
jak mają go skontrolować czy bedzie miał wirusa skoro nawet na lotniskach nie jest to priorytetem?


@Jajcasz02: no przecież o tym jest mój wpis, czego nie rozumiesz? Przecież takie kontrole to powinny być wprowadzone natychmiastowo xD

Sam jestem teraz we Włoszech na nartach i w dupie go mamy :P Będzie to będzie młodzi jesteśmy damy radę :)


@Niebadzlosiem: a to #!$%@? w takim razie w twoją babcię, dziadka, mamę i
@Jajcasz02: @Guzdrala_Rodriguez:

no i to mi właśnie chodzi - mogą sobie podróżować, przecież nikt im tego nie zabroni. Ale powinny być kontrole na granicach w razie wyjazdu takich ludzi z jednego kraju i wjazdu do drugiego. Mamy nie byle jakie zagrożenie, to nie jest coś, co można zbagatelizować ot tak i może samo rozejdzie się po kościach xD

Wykopki to zawsze wszystko widzą w czerni i bieli, nic pośrodku xD
@Arveit: kontrole na granicach wprowadziły by olbrzymi chaos w transporcie. Ale jeśli sie ma #!$%@? jajca na lotniska i bezpośrednich lotach z Chin no to nie wróży to nic dobrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jajcasz02: olbrzymi chaos? A kogo to obchodzi? Bezpieczeństwo sanitarne powinno być na pierwszym, #!$%@?, miejscu. To chyba tylko polakom januszom nosaczom by przeszkadzało, że muszą stać w kolejce do bramki kilkadziesiąt minut dłużej...
@Guzdrala_Rodriguez: mierzenie temperatury da bardzo dużo, bo można już odsiać na tym etapie przynajmniej ludzi z podejrzeniem choroby. A także ich bliskich, którzy z nimi podróżowali i mogą potencjalnie być zarażeni. Poza tym wszyscy, którzy przybywają z zagrożonych rejonów powinni dostać nakaz stawienia się w szpitalu w ciągu tych kilku dni, które uważa się za czas inkubacji wirusa LUB w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.
Ponadto mamy sezon grypowy, gdzie objawy są
@Arveit: skończcie siać panikę dzieci. Wirus i tak dotrze do nas i tak,jest to normalne. Za rok będzie nie ważne czy to korona wirus czy zwykła grypa,antybiotyk i leżeć w domu. Śmiertelność jest niska a umierają najsłabsi.