Wpis z mikrobloga

@ZlyCzarodziejRumburak: Jesteś zwierzęciem, ssakiem. To nie ulega wątpliwości. Nie stworzył cię żaden dobry dziadek, a sens życia ssaków (zresztą innych też), to rozmnażać się i przetrwać na tyle długo by przekazać swoje geny potomstwu. Taki jest twój cel w życiu.

Takie morały zawierają bajki dla 6-7 latków xDDD Bo czasy trochę się zmieniły, gdybyś nie zauważył.
  • Odpowiedz
@xandra: czasy cały czas się zmieniają a ludzka naiwność i pycha pozostaje. Morały są przekazywane z pokolenia na pooolenie, bo to uniwersalne prawdy o życiu. Współczesny świat globalizmu i konsumpcji daje człowiekowi poczucie wyższości i siły, ale to ulotne. Jeszcze mi napisz, jaki to postęp mamy, 21 wiek i takie inne bzdury. Zrozumiesz na pewno to kwestia czasu. Każdy wcześniej czy później uświadamia sobie w jakiej dupie jest bez Boga.
  • Odpowiedz
@ZlyCzarodziejRumburak: Te twoje morały to część wiedzy dzieci, nie rozumiesz tego? Wiara jest dla analfabetów! Wystarczy spojrzeć na statystyki. I zrozumiałam to w odwrotną stronę, bo moja rodzina była bardzo wierząca. Jak mogę być w dupie bez wymyślonego przyjaciela? xDDD Dziś niemal wszystko możemy nazwać, obliczyć, udowodnić i stworzyć. Włącznie z życiem. Modyfikujemy geny, tworzymy selektywnie nowe gatunki. Latamy na Księżyc, latamy w ogóle. A medycyna uzdrowiła więcej ludzi, niż
  • Odpowiedz
@kinlej: O jakich filozofach mówisz? Bo do filozofów ze starożytnej Grecji czy Rzymu ci obdarci koczownicy, umiejący co najwyżej lepiankę zbudować nawet do pięt nie dorastają xDDD
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: Co wy macie z tymi dowodami?! To jakies śledztwo? Wiara sama w sobie neguje dowód. Jest najsilniejszą emocją taką bazą emocjonalności człowieka. Jest potrzebna do życia. Tak jak pisałem wcześniej, taki imperatyw. Jedni wierzą w kasę inni w umysł inni w uczucia, w Boga lub łączą to ze sobą, ale bez wiary życie praktycznie nie jest możliwe, bo tak działa ludzki umysł. Proste ćwiczenie: przeanalizuj co robiłeś przez ostatni
  • Odpowiedz
Co wy macie z tymi dowodami?! To jakies śledztwo? Wiara sama w sobie neguje dowód.


@ZlyCzarodziejRumburak: Nie ma dowodów, więc to kłamstwo, bzdura, bajka i kropka. Na tej samej podstawie można wierzyć w Spidermana - przecież są komiksy o nim xDDD Chcesz wierzyć w nosorożce? Super. Ale nie wpierdzielaj się z szerzeniem ciemnoty i zabobonów wśród normalnych, cywilizowanych ludzi.

Zrób sobie prosty eksperyment. Ile ta twoja wiara jest warta. Idź
  • Odpowiedz
@xandra: Wierzę w Boga, chodzę do kościoła a nie daje na tacę, nie daję w ogóle,No rzeczywiście jestem naciągany na miliony. Ci co dają mają do tego prawo tak jak Ty masz prawo wydać na ciuchy czy latte sojowe. To ich kasa i ich wola. Chyba nie jesteś faszystą żeby narzucać innym co mają robić?! Więcej dystansu i obiektywizmu w ocenie jeżeli chcesz poważnie dyskutować.
  • Odpowiedz
@xandra: To jesteś z tych inteligentek, które jak napiszą "koniec, kropka" to myślą, że im to daje +10 racji do debilizmów, które wypisują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdej jednej twojej aktywności na tym portalu się to potwierdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz