Wpis z mikrobloga

@Dobryszpieg: Tylko, że on tak nie powiedział, co można zobaczyć po jego komentarzu do tych słów który wkleiłem wyżej. Mówił tylko, że jak odpowiemy na te pytania to będziemy wiedzieć to co wie obecnie tylko hipotetyczny Bóg.
Hawking wielokrotnie zaprzeczał istnieniu Boga.
  • Odpowiedz
Podobnie jak ktoś wierzy w obcą cywilizację w innych galaktykach choć póki co nie ma na to żadnego dowodu i nie da się tego poprzeć żadnym merytorycznym argumentem


@Dobryszpieg: Całkowita racja. Tylko czy wiara prowadzi do prawdy? Czy poprzez wiarę w coś, np. obce cywilizacje, sprawia że one istnieją naprawdę?

Nie i dlatego wiara jest bezużyteczna.
  • Odpowiedz
@xandra: nie sedno leży w tym, że oceniasz rzeczy z punktu widzenia, który absolutnie nie daje Ci szansy na taką ocenę. Dlatego masz mindfuck i tak się dziwisz :D Wiara to największy imperatyw człowieka. Nie koniecznie religia. Można wierzyć w Boga, w pieniądze, w naukę, w siłę umysłu, w miłość, w #!$%@? wie co jeszcze, ale zawsze jest to wiara nigdy absolut.
  • Odpowiedz
@xandra: bardzo prosty i łagodny sposób na wyjaśnienie tego to przypowieść o sw. Augustynie nad brzegiem morza. Polecam. Zauważyłem, że każdy ateo z dobrym sercem wcześniej czy później ma tego typu rozterki. To świadczy o braku Boga w życiu, uczuciu pustki w tej sferze i próbie tego wyjaśnienia :D
  • Odpowiedz
@ZlyCzarodziejRumburak: Na jakiej podstawie próbujesz mnie oceniać? xD Wiara to najwięszy... biznes od zarania dziejów. Każdy szaman od dziesiątków, a może i setek tysięcy lat wciskał kit za konkretne korzyści materialne. Niewiele się zmieniło, figurki są, zawodzenie jest, machanie kadzidełkiem jet. Po prostu teraz, biznes ten doprowadzono niemal do perfekcji.
  • Odpowiedz
@ZlyCzarodziejRumburak: Człowieku, co mnie obchodzą fikcyjne postacie? xDDD Mówimy o pseudo moralizatorskich bzdetach wymyślonych na potrzeby koczowniczych plemion barbarzyńców - analfabetów sprzed tysięcy lat. Tego typu wiedzę w obecnym, cywilizowanym społeczeństwie nabywa się mniej więcej w przedszkolu xDDD
  • Odpowiedz
@xandra: dlaczego tak gardzisz i ublizasz tym miliardom ludzi, którzy przez tysiące lat wierzyli w coś co dawało im to znacznie więcej niż wyjaśnienie dlaczego słońce świeci? Muslisz, że przez te wszystkie wieki to same debile żyli i nagle to @xandra okazała się #!$%@? geniuszem i wszystko wyjaśnia na wypoku xd matko co za pycha.
  • Odpowiedz
@ZlyCzarodziejRumburak: Cóż poradzę, że są na tyle naiwni, by wierzyć w bajki o wężach gadających z płonącymi krzakami xDDD Mam ich szanować, bo uważają, że jak dadzą kiecokowi wystarczająco duże cołaska, to nagle znajdą się po śmierci u dobrego dziadka siedzącego na chmurce w otoczeniu uskrzydlonych nieletnich? MAMY XXI wiek!
  • Odpowiedz