Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że słowo "programista" przez niektórych ludzi nieprogramistów jest odbierane jak synonim słowa "pół bóg" / "bogacz" / "wygryw" / "oskarek".

Ale tylko programiści wiedzą, że takich wesołych bananów, jak w tych reklamach od bootcampów co mówią, że są niby programistami i łatwiutko zarabiają 15 k , to w branży jest malutko. Większość to dziwaki. Nauka programowania wymaga mnóstwo czasu i cierpliwości. To ryje banię. Programiści to z reguły nie są normalni ludzie. Zdobycie zawodu przypłacili normalnością.

Tylko programości wiedzą jak mózg krwawi w tym zawodzie z bólu. Ile się trzeba namęczyć żeby się czegoś nauczyć, a ile potem się namęczyć by pisać gówno kod. Tak, bo większość kodu produkcyjnego to jest gówno kod. Rzeźbisz w gównie i jeszcze Cię poganiają, przez co zostawiasz jeszcze większe gówno niż było.

wysiłek dla mózgu przy programowaniu = wysiłek mięśni przy praca w kamieniołomach.

programista = robol

#przegryw #programista15k #programista3k #warszawa #pracbaza
W.....z - Mam wrażenie, że słowo "programista" przez niektórych ludzi nieprogramistów...

źródło: comment_1582387818DNXLs4Kez0JAf9mLuTAIT3.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: co? iq? nie wiem, ale na pewno niskie, przez tą jebną depresje mi spadło jeszcze bardziej. zazdro miras, chciałbym być programista, a tak nawet do zwykłej roboty sie nie nadaje bo psychika siadła zupełnie.
Póki jesteś młody to sie nie poddawaj, ci progamisci których znam to po paru latach zarabiają dobrą kasę 7,8 na ręke.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: jest taka możliwość, problemy z psychiką mam od młodego więc może tak mi zmniejszyło. ale ostatnie pare lat to ostry zjazd w dół, doszły problemy z pamiecią, mgła mózgowa i #!$%@?ło mnie na całego.
sorry za to "#!$%@?", mogłem normalnie napisać że sie nie zgadzam.
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz: zero strachu to jest najważniejsze zero strachu bo jak strach cie #!$%@? strach paraliżuje ręce podczas programowania pamietaj #!$%@? to trzeba długo katować w tym jezyku wtedy łeb się tak #!$%@? fajnie łeb się tak fajnie #!$%@? w glowie że już nie myślisz o niczym gosciu jak patrzysz #!$%@? przez okno to ty nie wiesz czy w kompilatorze jesteś czy ty w chacie jesteś nie to to to już wtedy
  • Odpowiedz
@Wykopowiedz to wcale nie jest prawda uniwersalna, jestem programistą bez wysilku, praca przyjemna i super. Nie to ze latwa, ale lubie jak mózg musuje. Nie przypłaciłem tej wiedzy zadnymi wyrzeczeniami bo byla ciekawa. I jestem normikiem
  • Odpowiedz