Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o treningu z rana (po przebudzeniu) na czczo?

Chodzę rano na trening FBW na czczo, czas trwania do 2h. Przed treningiem biore przedtreningowke. Nie czuje sie głodny podczas treningu, dopiero tak po 30 min odczuwam głód po treningu. Jakieś opinie, porady? :)

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Casiofx: chodziłem tak swego czasu i z tego co zauważyłem performance treningowy był trochę gorszy, po węglach zdecydowanie lepiej mi się ćwiczyło
  • Odpowiedz
@Casiofx: trening na czczo za bardzo nic nie wnosi. Minimalny/zerowy wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej a większa szansa, że trening będzie gorszy jakościowo z powodu braku glikogenu. Więc jeśli dobrze Ci się ćwiczy na czczo to spoko rób to dalej, ale nie jest to jakaś wartość dodana.
  • Odpowiedz
Minimalny/zerowy wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej


@dietetyksportowy: niby dlaczego?

Cwicze sobie tak par miesięcy i faktycznie, że lepiej jest po południu jeśli chodzi o siłę. Ale skoro cały czas ćwiczę rano i progres jakiś jest to chyba wszystko w porządku, bo w końcu chodzi o to żeby ciągle progresować, a nie patrzeć na suche kg na ławce:)
  • Odpowiedz
@Casiofx: dużo osób wierzy ze ćwiczenie na czczo daje jakieś lepsze efekty względem spalania fatu. I były na ten temat badania nawet jakieś i rzeczywiście nie „fat” a kalorie jakoś inaczej lecą. Problem w tym ze nie dostarczasz żadnych protein i węgli i nie ma opcji ze zrobisz tak intensywny trening jak po zdrowym śniadaniu
  • Odpowiedz
Ja tam nie widzę żadnych plusów w tym podejściu, chyba że byś robił cardio a nie budował mięśnie i chciał schudnąć #!$%@? + nie miał ochoty czekać aż śniadanie się ułoży.
  • Odpowiedz
Dzięki za informacje i opnie. :)

To może wrzucić odżywkę białkowa lub gainera? A coś polecacie, żeby było lekkostrawne i po ok. 20 min mógłbym ćwiczyć?
  • Odpowiedz
@Casiofx: w pewnym uproszczeniu mogę powiedzieć, że większość swoich przyrostów zrobiłem trenując na czczo i jedząc pierwszy posiłek z 2 godziny po treningu
zawsze w bojach serie z największym ciężarem, robione dość wcześnie na treningu nie wypadają zauważalnie słabiej w porównaniu do takiego samego treningu zrobionego przeze mnie później już po węglowodanach. w bardziej objętościowych i późniejszych seriach jednak różnica na pewno jest
  • Odpowiedz
@Casiofx: Lepiej mi się ćwiczy wieczorem po obiedzie ale wtedy taki ścisk na siłowni że chodzę rano. Siła trochę gorsza ale przedtreningówka daje radę. Jedyne co mogę polecić to lekki posiłek przed treningiem jeśli masz czas albo bardziej obfita kolacja.
  • Odpowiedz
@Casiofx: ja bez jedzenia przwrócił bym sie ze sztangą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Potrafię między seriami siadów podgryzać batona proteinowego tudzież banana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cyknij sobie przed treningiem taki bananas albo kawałek czekolady i ogień będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz