Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Niecałe 2 lata temu kupiłem mieszkanie 54m2 w małym mieście ok 50-55k mieszkańców i w związku z tym że wyjeżdżam w przyszłym miesiącu na pół roku to je wynajmuję ale zastanawiam się czy go nie sprzedać bo i tak po wykończeniu go patrząc na dzisiejsze ceny byłbym 30-40 tys na plus a jeszcze nie wiem kiedy wrócę do PL bo teoretycznie umowę mam na 6 miesięcy ale zostanie ona przedłużona jeśli tylko będę chciał. Co robić? Kosić hajs z wynajmu (2100 miesięcznie dla mnie po odjęciu wszystkich opłat) czy sprzedać je jeszcze w tym roku z zyskiem.
#kiciochpyta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 37
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Mzil: pytanie ile to dodatkowe 30k będzie warte za parę lat, a tak masz zawsze nieruchomość. Małe miasto i 2.1k na czysto, to srogo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BajerOp: srogo w sensie że mało czy dużo? Bo jak patrzę na oferty wynajmu nawet u mnie na osiedlu to i tak mało biorę XD osiedle zamknięte, monitorowane, kilka sklepów pod blokiem no i garaż podziemny
@Harmonia: właśnie chyba nic, dlatego skłaniam się ku wynajmowaniu ale może ktoś z was ma jakiś inny pomysł który by mi się spodobał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mzil: dużo, nie sądziłem, że w takich małych miastach są takie ceny. To pewnie wychodzi jakieś 2600 za mieszkanie.
  • Odpowiedz
Co robić? Kosić hajs z wynajmu (2100 miesięcznie dla mnie po odjęciu wszystkich opłat) czy sprzedać je jeszcze w tym roku z zyskiem.


@Mzil: 2100 na miesiąc względem poniesionych kosztów( 215k w stanie developerskim + wykończenie) daje dość dobre ROI. Jak masz kogoś zaufanego, kto będzie doglądać nieruchomości to bym nie sprzedawał. Pamiętaj, że najem nie zawsze polega na podpisaniu umowy i obserwowaniu jak kasa wpada na konto. Wyjazd za granice
  • Odpowiedz
a na czym jeszcze polega?


@InterferonAlfa_STG: Coś się może stać w mieszkaniu - usterka np. nawali lodówka lub wanna. Rozumiem, że nie ma znaczenia, że zalało sąsiada i lokator sam sobie poradzi?

Lokator może okazać się nieuczciwy. Wiesz jak działa prawo lokatora i właściciela w tym przypadku? Wystarczy wysłać maila na policje i wszystko sami ogarną? Ty potem wstawiasz nowe ogłoszenie?

Ignorujac wszystkie ryzyka tak to właśnie wygląda. W rzeczywistości tak
  • Odpowiedz
@szcz33pan: jak coś nawali to wysyłasz kogoś z olx żeby naprawil. To nie jest wielka filozofia.
Przecież nie będziesz sam przyjeżdżał czy z za granicy czy dzielnicy obok naprawiać wanny...

Za 2700 to już całkiem normalnym ludziom zazwyczaj wynajmujesz, wiesz gdzie pracują widziałeś ich umowy. Raczej mają normalne życie i nie będą chcieli robić sobie chlewu.

Co do nowego ogłoszenia to zostawiasz agentka nieruchomości przyjdzie po klucze, pokażę mieszkanie i je
  • Odpowiedz
jak coś nawali to wysyłasz kogoś z olx żeby naprawil. To nie jest wielka filozofia.

Przecież nie będziesz sam przyjeżdżał czy z za granicy czy dzielnicy obok naprawiać wanny...


@InterferonAlfa_STG: Wynajmujesz mieszkania? Serio w 95% przypadków nie trzeba tam przychodzić i wszystko gra i buczy. Czasem tak nie jest.
  • Odpowiedz
@Mzil
Nie znam waszego rynku ale 2700 zł miesięcznie za mieszkanie w którym będę mógł przebywać tylko pół roku nie dałbym nawet w centrum Wrocka. Cena nie dla studenta, okres wynajmu nie dla pary ani rodziny.

Może firma jakaś dla pracowników Ci to weźmie ale to różnie bywa.

No nie wiem. Trochę szkoda sprzedawać, skoro cena rośnie z każdym miesiącem. Jeżeli nie znajdziesz najemców to obniż kwotę. Lepiej mieć głupie 1000 na
  • Odpowiedz