Wpis z mikrobloga

Widziałam je na walentynkowym wystawkach. W śmiesznie wysokich cenach. Założyłam, że niedzielni zbieracze roślin raczej się nimi nie zainteresują bo pozornie niczym nie zachwyca. Do tego małe to. I niewiele się pomyliłam. Zostały im w sklepie chyba wszystkie, ale już jak za darmo. Przelana tak, że aż ciekło.

10. Callisia repens ‘Turtle Bambino’- bambinka.

#trzykrotka #callisia #komelinowce #rosliny #ogrodnictwo
magnes125 - Widziałam je na walentynkowym wystawkach. W śmiesznie wysokich cenach. Za...

źródło: comment_1582136022mRTvsXhq7plpOA5DaZcSAx.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fiberian_hufky76: To właśnie callisie (smużyna to polska nazwa). Mają bardzo drobne liście, nie zajmują dużo miejsca. Nie są wymagające i nie potrzebują aż tak dużo słońca jak inne trzykrotki. Widać to po tej różowej. Tej zimy słońca nie było wcale. Podlewa się ją od czasu do czasu jak podłoże przeschnie. Trzykrotki drobnokwiatowe też byłyby idealne. Ta poniżej ma nieco większe liście od callisi, ale i tak jest niewielka. Ma też
magnes125 - @fiberian_hufky76: To właśnie callisie (smużyna to polska nazwa). Mają ba...

źródło: comment_15821521236vWHzYCfZesov0F8XqPX5m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W sumie ja też nie kupiłam bo nie mam miejsca. Musiałabym się czegoś pozbyć. A faktycznie jak chcesz coś mniej ekspansywnego, to callisie (nie tylko ta), to dobry wybór. Mam też taką i polecam. Jest szansa, że nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@magnes125: ale to piękne, mimo że ja wszystko mam i wole zielone to ten jest śliczny (
  • Odpowiedz
@kawazrana: Nie miej miejsca. Kup monsterę. Brzmi jak plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tam jeszcze sporo można upchnąć. Stojaczek na różnych poziomach i ta z 10 bym upchnęła. Btw. Piękna paproć :3
  • Odpowiedz