Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@tr0llk0nt0: albo wg zasady Schroodingera czyli mozesz okreslic polozenie pociagu i jego predkosc dopiero jak go zobaczysz, znim to zrobisz to pociag moze byc na calej dlugosci trasy
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc
Rogatki są zamykane jak pociąg jest 5km od przejazdu. Kiedy jedzie pociąg pospieszny to 5km przejedzie szybko. Jeśli jedzie towarowy zaladowany na maksa, to jedzie bardzo wolno i przejechanie 5km zajmuje mu fuj czasu.
  • Odpowiedz
@MojHonorToWiernosc: Nie wiem, ale z tego co pamiętam w Holandii (przepraszam: w Królestwie Niderlandów) przejazd jest zamykany nie wcześniej niż minutę przed przejazdem pociągu (na oko). Pamiętam jak pierwszy raz stanąłem autem na przejeździe, w myślach przeklinam wszystko, że znowu parę minut czekania, wyciągam telefon, zaczynam coś czytać, a tu jebs - pociąg śmignął, że ledwo go zauważyłem i przejazd wolny. Więc da się, ale to pewnie wymaga infrastruktury, która nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojHonorToWiernosc: bo takie mamy prawo w Polsce. Jak masz jakieś uwagi, zgłoś je do UTK, oni mogą zmienić prawo działające na kolei, można uzyskać, że zapala się światła czerwone np. na 5s przed pociągiem. No popatrz z drugiej strony, jak byśmy mieli takie prawo to średnio kilka razy dziennie byłby dzwon.
  • Odpowiedz