Wpis z mikrobloga

#fotografia #zdjecia #canon #kiciochpyta
#canon #canonm50 #m50

Mirki pomóżcie,
Mam ograniczony budżet (800zł) i zastanawiam się nad jednym dodatkowym obiektywem na wakacje w Stanach do mojego Canona m50. Obecnie mam kitowy 15-45 mm 3.5-63 i Yongnuo 50 mm 1.8 z adapterem Viltroxa. Nie potrafię się zdecydować czy wolę kupić jakiś tani szerokokątny obiektyw czy jednak telephoto. Jestem totalnie początkujący.
  • 9
@adam-photolive: Dokładnie mam na myśli to, że nie wiem dokładnie co będę robił. Jestem początkujący i nie mam możliwości przekonać się na szybko co bardziej mi się będzie podobało. Dokładnie wiem, że te obiektywy są dosłownie przeciwne. Może nie sprecyzowałem, że chodzi mi głównie o fotografię w parkach narodowych.
@Przwoj szeroki kąt można łatwo zastąpić poprzez robienie panoram, da się to robić skutecznie z ręki. Ja np. do robienia zdjęć widoczkow używam canona 70d plus 24-105 czasem jak mi się już nie chcę dokładam tokine 12-24, jakoś nie odczuwam używania tele
@Przwoj teleobiektyw to raczej wymagającą zabawka. Po pierwsze musisz mieć dłuższe czasy naswietlania i po drugie przysłonę domykać. Więc zdjęcie zachodu albo wschodu słońca będzie ciężko z ręki zrobić