Wpis z mikrobloga

Mam od dzisiaj 20 lat i nie wiem co myśleć o swoim życiu, na pewno wyobrażałam sobie, że będę innym człowiekiem, niż jestem teraz. Dalej czuję się jak zagubione dziecko po gimnazjum, a nie dorosła kobieta świadomie decydująca o sobie.
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jerzyki: 29 here, dokładnie to samo :D ale czy to źle? Robię na co mam ochotę a nie to czego się odemnie "wymaga", kasa leci żeby sobie jakoś to życie umilać jak się czuję #!$%@?. Nawet mnie to nie dziwi. Kiedyś dzieci szły w ślady rodziców, a teraz nie ma opcji, żeby ich dzieci chciały być tacy jak oni, bo większość pochodzi z biedy. Własną drogę ciężko znaleźć bo to
  • Odpowiedz
@Jerzyki: Najlepszego! Ja dziś również obchodzę swoją 20tke i powiem Ci że czuje to samo. Wszystkie moje decyzję życiowe są przypadkowe. Wybór szkoły średniej był przypadkiem (po 2 latach znienawidziłem swój kierunek) i teraz pójde na studia też jakieś z przypadku bo nie wiem co chce robić w życiu.
  • Odpowiedz
@Jerzyki: Nie bez podstawy w starożytnym Rzymie miało się okres ochronny do 25 r.ż. - choć za dorosłego formalnie uważano od 15 lat (a nawet 12 dla dziewczynek). Także spoko, to nic dziwnego - jak se przypomnę 20 letniego mnie, to nie ma opcji abym nazwał się dorosłym.
  • Odpowiedz
@Jerzyki: Ja poczułem że jestem dorosły jak na koncie pojawił się większy zapas kasy, dzieci którymi muszę się opiekować i sam musiałem ogarnąć takie rzeczy jak zakup mieszkania, kredyty, kupno samochodu w 100% za swoje, zaplanowanie i realizacja kilku własnych pomysłów jak chociażby głupi ogródek.
To nie dorosłość powoduje samodzielność a samodzielność powoduje dorosłość.
Jak będziesz odpowiedzialna za siebie i najlepiej za kogoś(nawet psa) to poczujesz dorosłość.
Mieszane uczucia z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jerzyki: pełnoletność to nie dorosłość. Niektórzy stają się dorośli wcześniej, inni później, jeszcze inni w ogole. Czasem to ostatnie to najlepsze wyjście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam od dzisiaj 20 lat i nie wiem co myśleć o swoim życiu, na pewno wyobrażałam sobie, że będę innym człowiekiem, niż jestem teraz


@Jerzyki: Jak rozumiem, piszesz tu w poszukiwaniu rady.
Próbuj różnych ścieżek w życiu (jak masz możliwość wyjechać za granicę na rok to wyjedź, jak ktoś zaproponuje pracę w zupełnie nieznanej Tobie branży, idź w to), ponieważ informuję Cię, że bez różnorodności, w dniu 30 urodzin będziesz
  • Odpowiedz