Wpis z mikrobloga

#wroclaw #parkowanie #zdium

Szukam pomysłu jak ograniczyć koszty związane z parkowaniem, na stronie https://wroclaw.e-abonamenty.pl/ parkowanie wzrosło z kwoty za 1 miesiąc 110->160 na strefę C. Natomiast cena abo dla mieszkańca jest śmiesznie niska tj. 10 zł, właściwie można rzec że pomijalna. Próbował ktoś manewru np meldunku na jakimś mieszkaniu na wynajem, oczywiście nawet moja stopa tam nie postanie np w cenie 50% abo? Właściciel miałby kasę za free (wiem że mało) ale może jest taki rynek usług.
  • 61
  • Odpowiedz
@boktosiewpehapiepolapie: jestem tak samo mieszkańcem Wrocławia jak inni, skąd człowieku masz takie tezy że jestem Januszem spod miasta? płacę tak samo podatki jak inni, a jednak to w tej konkretnej sprawie to "inni" czyli mieszkańcy stref A B C mają uprzywilejowanie w 95% bonifikacie. nie czaję tej tezy także proszę jeśli możesz ustosunkuj się do niej.

@000loki: dojad do stacji więc miałbym 3 przesiadki, odpada.
@pcpc:
  • Odpowiedz
@neurofunky: co ty #!$%@? #!$%@? o społeczeństwie, jak we Wrocławiu kot WROCEK zakłada że społeczeństwo nie ma jeździć samochodami i na każdym kroku utrudniają komunikację nimi, nie dając żaden sensownej alternatywy. I nie #!$%@? rzeczy typu że podnoszą ceny bo jest za mało miejsc parkingowych, podnoszą ceny i blokują wloty/wyloty z Wrocławia buspasami w debilnych miejscach bo ktoś sobie ubzdurał że każdy ma jeździć tym rozlatujacym się MPK i #!$%@?,
  • Odpowiedz
jestem tak samo mieszkańcem Wrocławia jak inni


@TompsonzPolski: I tak jak inni masz prawo parkować pod domem. Jak powstanie tam SPP to będziesz miał prawo do zniżki. Ale aktualnie zaoszczędziłeś na kosztach zakupu mieszkania to płać. Jak się kupuje mieszkanie byle taniej, w miejscu bez niezbędnej infrastruktury to potem ponosi się tego konsekwencje. Chytry dwa razy traci.
  • Odpowiedz
@boktosiewpehapiepolapie: człowieku nie mierz innych swoją miarą! czy ja gdzieś pisałem że kupiłem mieszkanie na #!$%@? bo miałem taniej i przyjanuszyłem? powiem Ci jedno, w latach 2005-2010 dojazd do centrum zajmował mi jakieś 25 min max TĄ SAMĄ DROGĄ. Jeśli masz odrobinę oleju w głowie to zrozumiesz, że nie każdy ma 20 lat i #!$%@? sobie z plecaczkiem w mpk na okresowym wykupionym przez mamusię.
Jeśli dodatkowo przeszkadza Wam ilość
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: Aż tak zabolało że jadem musiałeś zacząć pluć? Ja kupiłem mieszkanie w centrum, mniejsze niż planowałem ale z dobrym dojazdem wszędzie. I nie płaczę że miasto powoli zaczyna urealniać koszty parkowania w centrum.

Jeśli dodatkowo przeszkadza Wam ilość aut w mieście proszę zrobić porządek w pierwszej kolejności z DOL DMI DTR i niech oni płacą za wjazd do miasta a nie mieszkańcy Wrocławia.

powiem Ci jedno, w latach 2005-2010 dojazd do centrum zajmował mi jakieś 25 min max TĄ SAMĄ DROGĄ.

Druga sprawa napływ pracowników zza wschodu, w dużej mierze to oni sprowadzili się tu ze swoimi gruchotami i to ten powód jest w dużej części odpowiedzialny za kory w
  • Odpowiedz
porobić tam P&R


@boktosiewpehapiepolapie: porządne P&R i dobre ścieżki rowerowe i jest po problemie. No ale u nas trochę zaczęto to robić z dupy strony. Powinno najpierw powstać dobre P&R, dobre ścieżki rowerowe i dobre połączenia tramwajowe :)

Jeśli masz odrobinę oleju w głowie to zrozumiesz, że nie każdy ma 20 lat i #!$%@? sobie z plecaczkiem w mpk na okresowym wykupionym przez mamusię.


@TompsonzPolski: no z takim
  • Odpowiedz
@000loki: przesiadki mają sens gdy komunikacja jest niezawodna i trzyma się rozkładów jazdy. wystarczy jeden poślizg o 5 min by wydłużyć całą podróż np o 15 min lub więcej. Dopóki to się nie zmieni a w szczególności częstotliwość taboru nie przekona mnie to do przesiadki na transport publiczny. Sorry ale 2 pojazdy na 1h to stanowczo za mało.
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: ogólnie dyskusja jest bez sensu. Masz 2 opcje:

1. spróbować innych środków transportu (może być #!$%@? ale chyba sprawdzić warto)
2. jeździć autem i płacić.

Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@000loki: no ale ja innej opcji nie widziałem bo w ogóle nie było mowy o rezygnacji z auta. Za to przynajmniej jeden mireczek wyprofilował mnie jako pewnie przyjezdnego z wiochy co dał dupy i wp.. się w kredyt na 20 lat lub więcej i narzeka. Absolutnie nie. Po prostu przychodzi w życiu pewien moment że człowiek więcej się zastanawia nad otaczającą rzeczywistością, rząd mnie rucha a teraz i samorząd. Nie
  • Odpowiedz
  • 5
@TompsonzPolski przecież abonament dla mieszkańców jest na podstrefę by mogli zaparkować obok domu. Musiałbyś się zameldować zaraz koło roboty.
Ale tak generalnie, takie są koszty mieszkania w mieście. Zawsze możesz się przeprowadzić do mniejszej miejscowości ale wtedy będziesz mniej zarabiał.
  • Odpowiedz
Za to przynajmniej jeden mireczek wyprofilował mnie jako pewnie przyjezdnego z wiochy co dał dupy i wp.. się w kredyt na 20 lat lub więcej i narzeka.


@TompsonzPolski: Nie, została ci wytknięta januszerka. Dokładniej januszerka pokroju "Ale jak to nie mogę skorzystać z toalety w tej restauracji? Przecież kiedyś jadłem w MC Donaldsie, to też restauracja przecież.", a potem idzie szukać paragonu po śmietnikach, byle "im pokazać". Niższe ceny parkingów są dla mieszkańców, oni mogą tam parkować bo tam mieszkają.

rząd mnie rucha a teraz
  • Odpowiedz
@boktosiewpehapiepolapie: ost. raz Ci odpowiadam bo mędrkujesz. Nie nie przesiądę się na MPK z przyczyn o których nie muszę Ci się tłumaczyć. Podwyżka abonamentów ponad 45% jednorazowo - tak nie godzę się na to bez mrugnięcia okiem. tak ponoszę konsekwencje mojego miejsca zamieszkania, w zamian za długi dojazd do centrum mam świeższe powietrze, blisko przyrodę, szczodre, widawę, #!$%@? kilkadziesiąt razy rocznie po wszelkich wałach na rowerze w ramach zdrowia, nie
  • Odpowiedz
Tak nie #!$%@? swoich pieniędzy w błoto, szanuję swój czas, tak samo oszczędzam na abo tv tel net itp jak chcę oszczędzić na innych opłatach. Widzę żeś leming jak podwyższą ceny chleba prądu czy przejazdu drogą powiesz świetnie!


@TompsonzPolski: Idąc tym samym tokiem rozumowania jak będą rozdawali chleb dla biednych to staniesz w kolejce? Spadła na ciebie krytyka z powodu chęci oszustwa, a ty w swoim zacietrzewieniu nie zauważasz że
  • Odpowiedz
@boktosiewpehapiepolapie: czy do Ciebie trafi jakiś argument? zadajesz pytanie za co miasto miało zrobić remonty, jak wymieniłem pierwsze z brzegu to cisza a na wygodne dla Ciebie fragmenty się produkujesz. Ja jestem problemem? czyim jeszcze powiedz bo chyba Twoim, a o czym innym post ...
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: kilka info poszukaj jakiegoś rozgarniętego wynajmującego-najlepiej prawnika albo firmę która robi to profesjonalne, chodzi o to żeby nie mieli w głowie takich mitów odnośnie meldunku jak ci tutaj w komentarzach, gdzie wszyscy z wirusologów stali się prawnikami i poproś go żeby zrobił ci za opłatą 50 zł miesięcznie meldunek czasowy. Pamiętaj że wiąże się to z pewnymi konsekwencjami np w przypadku doręczeń pism urzędowych, itd itd. więc generalnie nie
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: A zdajesz sobie sprawę, że koszty dużo bardziej pożądanych nowych linii wielokrotnie przekraczają to co wymieniłeś? Partynice/Ołtaszyn/Jagodno/Swojczyce/Szewska/Grodzka? Wymienionych przez ciebie "inwestycji" nie popieram, ale płakanie że miasto urealnia ceny parkowania i próbujesz oszukiwać żeby trochę oszczędzić. Osoby twojego pokroju są problemem centrum - bezrefleksyjnie pozwala im się wjeżdżać, rozjeżdżać chodniki, blokować skrzyżowania, tramwaje i autobusy. Tworzą korki. A wszystko za grosze. Kiedy tylko podniesie im się jakąkolwiek opłatę to
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: dlaczego mnie to dziwi, że blachosmrodziarz chce kantować na miejscach parkingowych? Miejsca parkingowe w mieście są dla mieszkańców. Jak twoje korpo/praca/cokolwiek nie oferuje miejsc parkingowych to zmień pracę. Albo przesiądź się w transport publiczny. Albo przeprowadź do centrum

Dlaczego cały świat (a właściwie cały Wrocław) ma jaśnie panu iść na rękę i oferować akurat tobie miejsce parkingowe, najlepiej rezerwowane imieniem i nazwiskiem i 6 metrami miejsca wolnego wokół?

Jesteś
  • Odpowiedz