Wpis z mikrobloga

czego zacząć się uczyć w wieku 20 lat zeby za 10 lat mieć jakieś zaplecze finansowe? jestem zagubiony chlopak
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@freshpiotrek: odpowiedź na kilka pytań.
Jesteś ambitny? Studiujesz? Jeżeli tak to co i dziennie, czy zaocznie? Czym się interesujesz? Chcesz więcej zarabiać, czy się rozwijać? Gdzie mieszkasz miasto, wieś (jak daleko od większego miasta)? Praca w delegacji wchodzi w grę?
  • Odpowiedz
@freshpiotrek Pamiętaj, że service desk to nie jest wymarzona robota i tutaj często leje się krew, pot i łzy. W tych warunkach mało kto wychodzi ze zmiany szczęśliwy, ale taki jest koszt wejścia do branży. Menadżerowie to czysta loteria - znam takich, co są do rany przyłóż, a miałem też do czynienia z karierowiczami, którzy mieli wysrane na ludzi i cisnęli targety. Klimat pracy na service desku jednak sam w sobie
  • Odpowiedz
@freshpiotrek twarde zawody, spawacz, stolarz, kierowca c+e, elektryk wysokich napięć

Ewentualnie w twarde kwalifikacje. Angielski z certyfikatami to dostaniesz pracę jako kontroler lotu 30k albo programista 15k
  • Odpowiedz
@freshpiotrek: Nie czytałam wszystkich komentarzy, ale po komentarzach z gorących to śmiem założyć, że odpowiedzi nie są zbyt poważne. Propozycja ode mnie to programowanie, warto pójść na studia i zrobić chociaż inż z informatyki, bo teraz jest mnóstwo samouków, ale studia zawsze będą na plus. I to nie jest tylko moje zdanie, a programisty z bliskiego mi otoczenia. Oczywiście, że większość trzeba przesiedzieć samemu przy kompie, warto to robić regularnie
  • Odpowiedz
@freshpiotrek Szczerze? Jakby mi zamknęli teraz granice jakimś cudem i nie mógłbym swobodnie podróżować po świecie to bez żadnych skrupułów rozkręciłbym karuzelę Vat-owską. W tym kraju nawet naczelnicy urzędów skarbowych za opłatą mogą siedzieć cicho xD
  • Odpowiedz